Makijaż do okularów i soczewek. Poznaj porady eksperta

Autor:
Daria
Pacańska
Jaki makijaż pod okulary, a jaki pod soczewki kontaktowe?
Jaki makijaż pod okulary, a jaki pod soczewki kontaktowe?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Jak malować się do soczewek i okularów? W Dzień Dobry TVN pokazał to Olaf Tabaczyński, stylista opraw okularowych i mistrz świata w makijażu. Wyjaśnił też, jak to robić dla soczewek dodatnich, ujemnych oraz dla szkieł kontaktowych. Jaką zasadą należy się kierować?

Jak dobrać makijaż do rodzaju soczewek?

Olaf Tabaczyński krok po kroku wytłumaczył, jak wykonać odpowiedni makijaż dla każdego rodzaju okularów. Soczewki dla dalekowidza sprawiają, że oczy wydają się większe. Dlatego istotne jest, żeby je optycznie nieco zmniejszyć.

- Dla osoby, która ma plusy i chce pomniejszyć oko, dobrze jest stosować barwy komplementarne w stosunku do tęczówki oka - powiedział stylista.

W przypadku minusów oko wydaje się mniejsze, dlatego trzeba skupić się na jego powiększeniu, a możemy zrobić to na zasadzie monochromu.

- Odwołujemy się do koloru tęczówki oka i będziemy pracować bezkrawędziowo. Powiększanie oka poprzez kolor, czyli monochrom albo też rozmywanie krawędzi do koloru skóry - wyjaśnił ekspert.

Jeśli używamy soczewek kontaktowych, warto zwrócić uwagę czy produkty, których używamy, nie będą się osypywać. Puder, cienie do powiek, brokat, tusz do rzęs mogą się bowiem dostać się między oko a szkło.

Makijaż dla każdego rodzaju soczewki

Olaf Tabaczyński pokazał, jak dostosować makijaż do soczewek, które nosimy. W studiu pojawiły się trzy modelki. Pierwsza z nich gorzej widzi z bliska. Specjalista dobrał do niebieskiej tęczówki kolory wpadające w pomarańczowy, łososiowy czy brązowy. Jak zauważyli prowadzący, "widać, że oko się wyostrzyło i jest różnica".

Druga modelka nosi minusy i okularów potrzebuje na co dzień. W związku z tym, że tęczówka oka jest niebiesko-zielona, nasz gość pomieszał dwa kolory, właśnie niebiesko-zielone.

- Stworzyliśmy monochrom i to wpływa na powiększenie. Trochę tak, jakbyśmy rozlali jezioro - wskazywał.

Trzecia modelka nosi soczewki kontaktowe. Olaf Tabaczyński wykonał makijaż na bazie produktów, które się nie osypują.

- To są na przykład cienie woskowe albo zmieszaliśmy taką bardzo ciekawą grupę pudrów, z trzech powstał jeden, który dostosowuje się do światła studyjnego. Dla osób, które noszą soczewki, można je łączyć z podkładem i wtedy nic się nie osypuje - radził stylista.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości