Muzyka inspirowana naturą
Tworzą razem filmy i muzykę, które inspirowane są dźwiękami natury, a dokładnie zwierząt oraz roślin. Niekiedy rejestrują również te, które są efektem działania człowieka.
- Szum wiatru może nadawać fajny rytm muzyczny czy np. bąk, który ma bardzo niskie tony i jeżeli go nagramy z bardzo bliskiej odległości to on nada nam basy odpowiednie - powiedział Piotr Rosiński.
- Dźwięki natury powstają w miejscach, w których robimy zdjęcia. To jest wszystko połączone. Staramy się przekazać tą naszą pracą w zasadzie całość, co my widzieliśmy, co my czuliśmy, co my słyszeliśmy - dodał Piotr Piznal.
Okazuje się, że pewne miejsca fotografowane czy nagrywane o odpowiedniej porze dnia, w odpowiednim świetle wyglądają niezwykle. Wiele osób nie wierzyło, że z tak niepozornych krajobrazów, które wielu ich bliskich mija niemal codziennie można wydobyć takie piękno.
Jak tworzą filmy i zdjęci?
Żeby zrobić najlepsze ujęcia czy zarejestrować najbardziej naturalny dźwięk wychodzą do lasu czy na łąkę w nocy. Zostają tam do rana, bo wtedy można też uchwycić budzącą się do życia przyrodę. Muszą być absolutnie bezszelestni.
- To stan zjednoczenia się z naturą. Zdarzyło się nam wiele razy osiągnąć ten stan i to jest naprawdę coś niesamowitego - powiedział jeden z nich.
Piotr Rosiński i Piotr Piznal chcieli wydać płytę z dźwiękami z Dolnej Odry i album ukazujący jej piękno. Ten pomysł spodobał się wielu osobom, które postanowiły pomóc zebrać im odpowiednią kwotę na wyprodukowanie materiału w dosłownie kilka dni.
Zobacz także:
- Michał Cessanis na tropie Federico Felliniego. Co warto zobaczyć w Rimini?
- Jesienne wianki dekoracyjne, które można wykonać samodzielnie w domu. "To nie jest skomplikowane"
- Mikołaj Sondej przepłynął najdłuższy fiord na świecie. "Pomysł wpadł mi do głowy całkiem przypadkowo"
Autor: Daria Pacańska
Reporter: Arkadiusz Gdula
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN