Styl życia

Poruszająca historia medyczna 45-latki. "Od 15 lat nie uprawiałam seksu z mężem i już nigdy nie będę mogła tego robić"

Styl życia

Aktualizacja:
Massimiliano Finzi/Getty Images

45-letnia Natasha Owens z Merseyside w wieku 13 lat przeszła menopauzę, a mając 30. – zdiagnozowano u niej ciężki przypadek liszaja płaskiego. Kilka lat później musiała przejść histerektomię, czyli zabieg chirurgiczny usunięcia macicy. – Od 15 lat nie uprawiałam seksu z mężem. Moje małżeństwo jest silniejsze niż kiedykolwiek – deklaruje kobieta.

Poruszającą historię 45-letniej Natashy Owens opisało wiele zagranicznych portali. Kobieta bowiem udowadnia, że mimo przeciwności losu i walki o zdrowie – można w życiu być szczęśliwym.

Przedwczesna menopauza

Natasha Owens nigdy nie dostała okresu. Gdy jej rówieśniczki kupowały środki higieniczne, ona w wieku 13 lat mierzyła się z menopauzą. - Jako nastolatka czułam się nieswojo. Nie wiedziałam, co się dzieje. Nie znałam nikogo, kto koniec końców nie zacząłby miesiączkować i to nie było coś, o czym za wiele się rozmawiało - przyznała w rozmowie z "Daily Mail".

W wieku 25 lat jej życie zmieniło się o 180 stopni. Poznała wówczas swojego przyszłego męża, który zachęcił ją, by poszukała profesjonalnej pomocy. - Po tym, co przeszłam jako nastolatka, byłam przerażona wizją badania przez lekarza, ale Damian trzymał mnie za rękę i przez cały czas zachęcał – wspominała.

Kobieta poddała się badaniom, które potwierdziły, że przeszła przedwczesną menopauzę i nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. - To był cios. Nie wiedziałam, że to tak przerażające - podkreśliła.

Usunięcie macicy i pochwy

Para zdecydowała się na adopcję, ale kilka lat później rodzinna sielanka została zakłócona. U Natashy wykryto liszaja miejsc intymnych. - Byłam bardzo, bardzo obolała na dole. Podczas seksu krwawiłam. Wcześniej prowadziliśmy normalne życie seksualne, więc było to trochę dziwne. Początkowo leczyłam się z powodu pleśniawki, ale nie polepszyło się, a ból nie ustał - opisywała.

W wieku 42 lat Natasha musiała przejść histerektomię, czyli operację usunięcia macicy. Płyn wciąż się gromadził, więc lekarze podjęli również decyzję o usunięciu pochwy. Kobieta załamała się. Wcześniej nie mogła uprawiać seksu z powodu bólu, a teraz jest to po prostu niemożliwe. Po czasie pogodziła się z tym i jest wdzięczna za kochającego męża.

- Od 15 lat nie uprawiałam seksu z mężem i już nigdy nie będę mogła tego robić. Moje małżeństwo jest silniejsze niż kiedykolwiek - zadeklarowała. - Przyzwyczaiłam się do życia bez waginy i nie pozwolę, żeby to mnie definiowało - dodała z dumą.

- Kocham Nataszę za to kim jest, a nie za to, co może mi dać. Możemy poradzić sobie ze wszystkim, co stanie na naszej drodze - podkreślił Damian na łamach "Daily Mail". - Ślubowaliśmy sobie: w zdrowiu i w chorobie! - czytamy.

Zobacz także:

Kobiecy orgazm to temat tabu? "Nie ma przyzwolenia na eksperymentowanie z własną seksualnością"

Influencerka zwiedzała Muzeum Seksu w Amsterdamie. Teraz stanie przed sądem

Jak rozmawiać z dzieckiem o wakacyjnej miłości? "To może wpłynąć na relacje w dorosłym życiu"

Zobacz wideo: Lena Dunham opowiedziała o swojej bolesnej walce z bezpłodnością

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: dailymail.co.uk/thesun.co.uk

Pozostałe wiadomości