Styl życia

Oto najcieplejsze jeziora w Polsce. Temperatura wody wyższa niż w Bałtyku nawet o kilka stopni

Styl życia

Aktualizacja:
Jezioro

Planujesz weekend nad jeziorem? Zobacz, gdzie woda jest najcieplejsza. W ostatnich dniach temperatury znacznie się podniosły.

Po dość chłodnym kwietniu i maju nareszcie możemy nacieszyć się wyższymi temperaturami. Co prawda upały jeszcze przed nami, ale już teraz w powietrzu wyraźnie czuć wakacyjną aurę. Jak najlepiej spędzać upalne dni? Pomysłów jest wiele, ale Polacy szczególnie upodobali sobie wypoczynek nad wodą.

Weekend nad jeziorem. Gdzie wypocząć nad wodą?

Przy wyborze kąpieliska kierujemy się różnymi kryteriami. Większość z nas ceni sobie to, żeby plaża była strzeżona. Punkty gastronomiczne i parking w pobliżu to również dodatkowe atuty. A co z temperaturą wody? W końcu jedziemy za miasto, żeby się schłodzić, ale zbyt zimna woda wcale nie zachęca. Wiemy, które kąpieliska są najcieplejsze.

Od kilku dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prowadzi pomiary temperatury wody na wybranych stacjach wodowskazowych. Jest coraz cieplej. W sobotę 12 czerwca w większości miejsc temperatura wody wynosiła około 20 st. C.

Najcieplejsze i najchłodniejsze jeziora w Polsce

W czterech polskich jeziorach zanotowano temperaturę w wysokości 23 st. C. lub więcej. To: Jezioro Ełckie w Ełku (23,1 st. C.), Jezioro Rospuda Filipowska w Wólce (23 st. C.), Jezioro Sławskie w Radzyniu (23,6 st. C.) i jezioro Jeziorak w Iławie (23,7 st. C.) Według pomiarów obecnie najchłodniejsza woda jest w Jeziorze Mikołajskim w Mikołajkach na Mazurach. Jej temperatura wynosi 19,1 st. C.

Dla porównania, Bałtyk jest o kilka stopni chłodniejszy od jezior. Średnia temperatura wód w polskich kurortach to ok. 18 st. C.

Zobacz też:

Gwiazdy "Seksu w wielkim mieście" wróciły na plan. "Przyjaźń nigdy nie wychodzi z mody"

Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Dlaczego obchodzi urodziny dwa razy w roku?

Dorota Wellman przez wiele lat nie mogła zajść w ciążę. "Do piekła bym trafiła, żeby mieć dziecko"

Zobacz wideo: Młodzież i strażacy sprzątają Jezioro Żywieckie

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości