Eryk Goczał - najmłodszy w historii uczestnik i zwycięzca Rajdu Dakar. "Emocje nie opadły"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najmłodszy w historii uczestnik Rajdu Dakar 2023
Najmłodszy w historii uczestnik Rajdu Dakar 2023
Polak wygrał Dakar
Joanna Jędrzejczyk została kierowcą rajdowym
Najmłodszy kierowca rajdowy
Eryk Goczał na tę chwilę czekał kilka lat. Nastolatek spełnił swoje największe marzenie i wystartował w Rajdzie Dakar 2023. Młody rajdowiec jest nie tylko najmłodszym uczestnikiem w historii tego wyścigu, ale także najmłodszym zwycięzcą.

Eryk Goczał i jego wielkie marzenie

O Rajdzie Dakar marzył od najmłodszych lat. Jednak nie mógł wziąć w nim udziału ze względu na brak uprawnień do kierowania pojazdów potwierdzonych dokumentem. - Jedyną rzeczą, która mnie wstrzymuje, to jest to, że za pierwszym razem muszę zdać prawo jazdy. Zdaję w listopadzie, Dakar jest w styczniu, będę już zgłoszony – opowiadał nam kilka miesięcy temu 18-latek.

Jak powiedział, tak zrobił. W tym roku Eryk przystąpił do Rajdu Dakar 2023. Wyścig zakończył w mistrzowskim stylu.

Eryk Goczał - najmłodszy w historii zwycięzca Rajdu Dakar

18-letni Eryk Goczał wygrał Rajd Dakar 2023. Zawodnik Energylandia Rally Team został zwycięzcą w kategorii SSV, czyli małych pojazdów terenowych i stał się najmłodszym triumfatorem w długiej historii zawodów.

- Dopiero wróciliśmy, emocje nie opadły, dopiero powoli będzie to do mnie dochodzić - powiedział.

Na rajdzie sukces odnieśli także pozostali członkowie rodziny. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Marek Goczał (ojciec Eryka) i Maciej Marton. Michał Goczał (wujek Eryka) i Szymon Gospodarczyk uplasowali się na siódmym miejscu.

- U nas motosport całe życie istniał w rodzinie. Też się ścigałem kiedyś, Eryk się tym zaraził - powiedział tata.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.