Styl życia

Małżeństwo, które razem ma 407 cm wzrostu. "Miała najpiękniejsze nogi na sali"

Styl życia

Aktualizacja:

Gabriela Polańska, siatkarka Developresu Rzeszów, ma 202 cm wzrostu, a jej mąż Łukasz Polański - 205 cm. Ich 8-letni syn Kuba mierzy już 147 cm, co czyni go najwyższym w klasie. Czy ich wzrost jest przekleństwem, a może darem? Jakim problemom muszą stawiać czoła? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.

Siatkarska rodzina

Gabriela i Łukasz Polańscy są siatkarzami. Ona - jest najwyższą zawodniczką w polskiej lidze. On - gra hobbystycznie, bo sportową karierę porzucił dla rodziny. Oboje mają ponad 2 metry, tak samo jak brat i tato sportsmenki. Co więcej, to właśnie wzrost i miłość do sportu połączyła małżeństwo. Trenowali na tej samej hali. - Miała najpiękniejsze nogi na sali - podkreślił Łukasz Polański.

W siatkarskim środowisku wysoki wzrost to nic nadzwyczajnego. Choć mogłoby się wydawać, że im wyższa sportsmenka, tym lepiej, to nie zawsze tak jest. - Na siatce pomaga, np. w walce o piłkę, ale w obronie już przeszkadza, bo słabszy jest czas reakcji i koordynacja - mówiła Gabriela Polańska w Dzień Dobry TVN.

Życie wysokiej rodziny

Wysoki wzrost w życiu codziennym ma swoje plusy i minusy. Tak zresztą jest ze wszystkim. Siatkarka podkreśliła, że często musi przerabiać lub zamawiać ubrania, bo te dostępne w sklepie mają za krótkie rękawy lub nogawki. Co więcej, nie nosi też szpilek, bo wówczas byłaby wyższa od męża. Choć, jak przyznała, i tak woli trampki, które bardziej pasują do jej sportowego stylu życia.

Łukasz Polański śmieje się, że wysoki wzrost jest szczególnie pomocny w tłumie. - Szybko się odnajdujemy jak, np. zgubię żonę w sklepie, wystarczy, że spojrzę gdzieś nad półkę i już wiadomo, gdzie jesteśmy - opowiada. Najgorsze są jednak podróże samolotami. - Najmniej miejsca na nogi i łóżka, jeśli są z dolną belką, to trzeba się gdzieś tam po skosie wyciągnąć - wyjaśnia. Małżeństwo z uwagi na swój wzrost, by nie przeszkadzać innym, w kinie siada w ostatnich rzędach. Z kolei na koncertach - nikt im nie zasłania.

Wszystko wskazuje na to, że ich syn będzie równie wysoki, co rodzice. - Z tego, co patrzyłem, to 99,9 proc. dzieci jest od niego niższych - zaznaczył tata 8-latka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Co podarować na komunię? "Pamiętajmy, że kupujemy prezent dziecku, a nie rodzicom"

Dzięki konduktorowi chłopiec odzyskał zgubioną zabawkę. "Pomyślałem, że jakiemuś dziecku będzie bardzo żal"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości