Styl życia

Dlaczego warto zatrudnić wodzireja na imprezę? Piotr zdradza kulisy swojego zawodu

Styl życia

Wiele osób nie wyobraża sobie dobrej imprezy, czy wesela bez wodzireja. Jego zadaniem jest rozbawić publiczność, poderwać do tańca i zachęcić do wspólnego świętowania. Piotr Pokój, znany jako Poki, od prawie 20 lat zajmuje się tym fachem oraz szkoli swoich następców. Jakie są tajniki jego zawodu?

Wodzirej - zawód i styl życia

Piotr od najmłodszych lat wyróżniał się poczuciem humoru i miał dar do zarażania innych pozytywną energią. - Zawsze był szalony. Najpierw bardzo mnie to w nim denerwowało, a później to szaleństwo poszło w dobrą stronę. Jest Piotrem i wodzirejem jednocześnie. Tego zupełnie nie da się oddzielić - mówi jego żona, Anna Pokój.

Od czego zaczęła się jego przygoda z prowadzeniem imprez? - 20 lat temu byłem uczestnikiem Balu Galicyjskiego. Stwierdziłem, że to jest genialne. Nagle jakaś animacja taneczna, śpiewy, wszyscy się bawią, kilkaset osób - bez alkoholu. Stwierdziłem, że coś takiego chcę robić. J uż rok później prowadziłem swoje pierwsze imprezy - wspomina Piotr Pokój.

Dobry wodzirej powinien być połączeniem tancerza, konferansjera, ale też osoby, która potrafi rozpoznać, w jakich nastrojach są goście i co może zrobić, by sprawić im radość. - To najistotniejsza rzecz w prowadzeniu jakiekolwiek imprezy - podkreśla Poki.

- Jedną z takich zasad jest to, że w danej ekipie wodzirejskiej, wszyscy się przyjaźnią, przez co bardzo dobrze się czujemy w swoim towarzystwie. Imprezy, które prowadzimy, idą bardzo łatwo, dlatego że czytamy sobie w myślach - wyznaje.

Zajęcia dla wodzirejów

Piotr jest już na tyle doświadczonym wodzirejem, że może uczyć innych. Jedną z osób, które wyszkolił, jest Rafał - jego dobry kolega.

- Postanowił, że zrobi ze mnie wodzireja, a ja chciałem, więc tak zostało. Na imprezie dał mi mikrofon, to były testy. Później stał z DJ-em i mówił, co robię dobrze, co trzeba poprawić - powiedział Rafał.

- Staram się przekazać swoim uczniom takie tajniki pracy wodzirejskiej, aby w jak najkrótszym czasie jak najwięcej zyskał - dodał wodzirej Poki.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: A. Myśliwiec, S. Kulik

Pozostałe wiadomości