bal

  Dawniej tańce salonowe można było zobaczyć na uroczystych balach i przyjęciach. Wywodzące się z nich kroki i figury dały podstawę najpopularniejszym współczesnym tańcom towarzyskim.

  Harry Styles podjął niesamowitą decyzję. Piosenkarz po raz kolejny pokazał swoją otwartość oraz dobre serce i przyjął zaproszenie fanki na bal maturalny. Dziewczyna popłakała się z radości.

  Grupa Stonewall zaprasza na swój "Bal" wszystkich tych, którzy czują się samotni. W dobę na skrzynkę organizacji wpadło ponad pół tysiąca formularzy z historiami młodzieży szkolnej LGBT+. Autorzy zapytani o dyskryminację, podzielili się swoimi najwstydliwszymi historiami. - Z tych opowieści wyłania się obraz polskiej szkoły jako poligonu psychologicznego dla dzieciaków LGBT+ - powiedział Mateusz Sulwiński, członek stowarzyszenia.

  W Stanach Zjednoczonych odbywają się bale dla nastolatek i ich opiekunów. Na Purity Ball dziewczynki w białych kreacjach przysięgają, że dochowają czystości aż do ślubu. Ojcowie obiecują z kolei, że będą chronić "czystości umysłu, ciała i duszy" swoich pociech. Jednak dla przeciwników tych uroczystości zawierają one elementy kazirodztwa.

  50. Bal Polski odbędzie się 5 lutego w Londynie. Poprowadzi go dziennikarka Marzena Rogalska, a gwiazdą muzyczną będzie Natalia Kukulska. Jest to największe wydarzenie kulturalno-towarzyskie Polonii w Wielkiej Brytanii.

  Marzena, Karolina i Michał postanowili na swoje studniówki przyjść ze swoimi drugimi połówkami. Przecież na tym polega młodość. Sęk w tym, że na szkolnych balach pojawili się w parach jednopłciowych. W rozmowie z Adamem Barabaszem zdradzili, jak na ich decyzję zareagowali nauczyciele, a Dominik Kuc z Rankingu Szkół LGBTQ+ powiedział, co robić, gdy szkoła odmawia przyjścia na studniówkę z partnerem tej samej płci.

  Lada moment sylwester. 31 grudnia o północy na dobre pożegnamy się z 2021 rokiem i wejdziemy w nowy - 2022. Z pewnością wiele osób spędzi ten wyjątkowy wieczór na szampańskiej zabawie. W Dzień Dobry TVN Izabela Trojanowska i Maria Szabłowska wspominały dawne sylwestrowe bale. Czym różniły się od tych dzisiejszych?

  Maskaradę, czyli bal, którego uczestnicy występowali w maskach, w Polsce po raz pierwszy urządzono za panowania Augusta Mocnego. Maskarady określano wtedy mianem reduty. Do dzisiaj można znaleźć bardzo wiele ciekawych historii związanych z tego typu zabawami.

  Wiele osób nie wyobraża sobie dobrej imprezy, czy wesela bez wodzireja. Jego zadaniem jest rozbawić publiczność, poderwać do tańca i zachęcić do wspólnego świętowania. Piotr Pokój, znany jako Poki, od prawie 20 lat zajmuje się tym fachem oraz szkoli swoich następców. Jakie są tajniki jego zawodu?

  W Stanach Zjednoczonych każdego roku odbywa się kilka uroczystości, podczas których dziewczynki w wieku szkolnym składają deklarację czystości przed swoimi ojcami oraz Bogiem. Obiecują, że pocałunki, randki i seks będą im obce aż do ślubu. Bale dziewic to nie średniowieczna tradycja, tylko zwyczaj, który Amerykanie z konserwatywnych środowisk chrześcijańskich praktykują od zaledwie 20 lat.

  Obecnie zabawa karnawałowa kojarzy nam się przede wszystkim z balem przebierańców dla dzieci. Jeszcze dwa wieki temu byłoby to nie do pomyślenia. O balach karnawałowych z tamtego okresu opowiedziała w programie Agnieszka Lisak, która została przywitana tańcem naszych prowadzących.

  W karnawale wiele dzieci uczestniczy w balach przebierańców. Okazuje się jednak, że to nie tylko świetna zabawa, ale także zdarzenie, które może wpłynąć na całe późniejsze życie. O swoich przedszkolnych doświadczeniach z kostiumami opowiedzieli w Dzień Dobry TVN aktorzy Rafał Rutkowski i Zofia Domalik, a skomentowała je psycholog Agnieszka Gola.

  Na balu Fundacji TVN "nie jesteś sam" po raz pierwszy, oficjalnie, mieliśmy okazję spotkać Omenę w towarzystwie jej ukochanego - Rafała Brzoski. Zobaczcie o czym rozmawiali z Agnieszką Jastrzębską.

  Karnawał to okres szalonych imprez i balów, które wymagają odpowiedniej oprawy. W co się ubrać z tej okazji? Modne w tym roku stroje karnawałowe dla dzieci i dorosłych pokazała w Dzień Dobry TVN stylistka Małgorzata Przyłęcka.

  Bal Nocy Letniej Fundacji TVN Nie Jesteś Sam co roku budzi wielkie emocje, zarówno wśród gwiazd jak i ich fanów. Kot w tym roku pojawił się na balu? Czyja kreacja zrobiła największe wyrażenie? I który bal najbardziej zapadł w pamięć: Małgorzacie Rozenek-Majdan, Zosi Ślotale, Kamilowi Haidarowi, Kindze Rusin, Paulinie Krupińskiej, Annie Lewandowskiej, Monice Olejnik, Cezaremu i Edycie Pazurom, Kubie i Agnieszce Wesołowskim, Małgorzacie Sosze i Weronice Rosati? Zobaczcie relację z wydarzenia dziennikarki Dzień Dobry TVN Agnieszki Jastrzębskiej.

  Co roku, na początku sezonu jesiennego, Fundacja TVN 'nie jesteś sam' organizuje Bal Nocy Letniej. W tym roku wydarzenie odbyło się już po raz 8. Kto w tym roku pojawił się na balu i co można było wylicytować? Zobaczcie!

  Przed nami ostatni weekend karnawału. W Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska podpowiada, gdzie znaleźć odpowiednią sukienkę na bal i ile kosztuje jej wypożyczenie. Proponuje również cztery stylizacje karnawałowe. Co o nich myślicie?

  Dzisiaj odbędzie się zaprzysiężenie Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki. Z tej okazji odbędzie się wiele imprez, w tym bale inauguracyjne. Krążyły informacje, że znani projektanci nie chcieli zaprojektować kreacji, w których mogłaby się pokazać tego dnia Melania Trump. Kto się w końcu zdecydował? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Mogliśmy również zobaczyć suknie, które miały na sobie podczas balów inauguracyjnych byłe pierwsze damy Ameryki: Michelle Obama, Laura Bush, a także Hillary Clinton.

  Dnia 28 stycznia 2017 roku odbędzie się VIII Bal Charytatywny "Gwiazdy Dobroczynności". Miło jest nam poinformować, że podczas tej uroczystości Dorota Wellman odbierze Honorową „Gwiazdę Dobroczynności”. Prowadząca Dzień Dobry TVN została doceniona przez Kapitułę za swoje wieloletnie działania charytatywne i dobroczynne. Gratulujemy! :)

  Sezon na bale karnawałowe i studniówki w pełni. Nie każdą jednak panią stać na zakup sukni. Jest na to rada. Piękną suknię można znaleźć w wypożyczalni. Jedną z nich prowadzą - zaproszone do Dzień Dobry TVN - Małgorzata Dura i Joanna Bistram. Przyniosły do studia kilka modeli sukienek oraz powiedziały, ile kosztuje ich wypożyczenie i skąd je sprowadzają.

  Sezon studniówkowy w pełni, dlatego dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, czy pamiętają swoje bale. Jakie kreacje miały na sobie? Czy ktoś im towarzyszył? Co powiedzieli: Kinga Rusin, Agnieszka Dygant, Daria Widawska, Ewa Farna, Mikołaj Roznerski, Izabela Janachowska, Mateusz Hładki, Barbara Kurdej-Szatan, Edyta Herbuś?

  Bal Dziennikarzy nie jest typową imprezą branżową. Służy przede wszystkim temu, by dziennikarze - bez względu na poglądy - łączyli siły i pomagali dzieciom. Jakim fundacjom dziennikarze będą pomagać w tym roku? Jakie rzeczy można wylicytować na aukcji? Kto bywał na balu w poprzednich latach? Który z premierów nigdy nie pojawił się na tej imprezie? Czy Monika Olejnik wybrała już suknię na bal? Dziennikarka gościła w Dzień Dobry TVN.

  Sezon studniówkowy w pełni! Filip Chajzer dowiedział się jak należy się ubrać, co trzeba mieć ze sobą i jak dojechać na na studniówkę ! A Tomasz Karolak, Anna Maria Wesołowska i Rafał Brzozowski, w studiu Dzień Dobry TVN, wspominali swoje bale studniówkowe. Jak wyglądała Wasza studniówka, odbywała się w sali gimnastycznej czy na sali balowej hotelu, jak ją wspominacie?

  Niedawno Agnieszka i Kuba Wesołowscy wzięli ślub, a tymczasem dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zauważyła, że aktor przestał nosić obrączkę. Dlaczego? Zapytała go o to podczas tegorocznego balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

  Jak swoją studniówkę wspomina Anna Czartoryska-Niemczycka? Czy były szpilki i makijaż? W jakiej sukni na studniówce wystąpiła Małgorzata Socha? Co przydarzyło się Dorocie Gardias w dniu studniówki i jak się bawiła? Czy Karolina Malinowska wystąpiła w kreacji od znanego projektanta? Z kim tańczyła? Kogo poznała podczas studniówki Zosia Ślotała?

  Poloneza czas zacząć... rozpoczyna się bowiem czas studniówek. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, czy łatwo znaleźć partnera/partnerkę na ten wyjątkowy wieczór. Czym powinien się wykazać idealny partner na studniówkę? Czy na studniówkowy bal można pójść z przyjacielem? Kto szuka partnera na studniówkę w Internecie? Czy za chłopaka z ogłoszenia trzeba zapłacić? Dobrze bawiliście się na swojej studniówce? :)

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na czwartym, charytatywnym balu Fundacji TVN "Nie jesteś sam". To najważniejsze wydarzenie towarzyskie sezonu. Zlicytowano tam między innymi manuskrypt wiersza Wisławy Szymborskiej oraz rzeźbę Magdaleny Abakanowicz.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Alicja Napiórkowska, organizatorka dancingów i bali retro.