Styl życia

Nauka może być przyjemna. Poznaj sprytne triki na przyswojenie języków obcych

Styl życia

Dzieci stoją teraz w obliczu wielu wyzwań związanych z lekcjami w dobie koronawirusa. Z pomocą przychodzą korki.tv i wielu znakomitych nauczycieli, którzy pomogą opanować m.in. język angielski. Ewa Drobek dzięki 21-letniemu stażowi potrafi przekazać wiedzę w ciekawy i zaskakujący sposób. Jak uczyć się języków obcych, żeby sprawiało to przyjemność? Co zrobić, by wiedza została w głowie?

Korki.tv - nauka języków obcych

O tym, jak ważna jest nauka języków obcych, wie chyba każdy. Ich znajomość ułatwia nam komunikację, usprawnia podróże i jest niezbędna.

Ewa Drobek to nauczycielka z 21-letnim stażem. Z powodzeniem uczy swoich podopiecznych języka angielskiego i niemieckiego. Od niedawna uczestniczy także w korki.tv , która wpiera uczniów szkół średnich w realizacji programu edukacyjnego. Audycje pomagają w nadrobieniu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół na czas epidemii. Materiały są opracowywane zgodnie z obowiązującą podstawą programową oraz wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zajęcia emitowane są na kanale Metro od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:30-13:00.

Ja prowadzą lekcje z języka angielskiego razem ze swoim synem maturzystą. Staramy się, żeby były one bardzo praktyczne. Zebrał się wspaniały zespół edukatorów i robimy to z pasji. Chcemy pomóc

– zapewniała Ewa Drobek w Dzień Dobry TVN.

Trik na efektywną naukę

Sposobów na efektywną naukę jest naprawdę dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zdaniem naszej rozmówczyni, nie ma nic lepszego, jak stały kontakty twarzą w twarz z nauczycielem. Taka nauka jest najbardziej efektywna, jednak w tym momencie niemożliwa.

Tak naprawdę najbardziej polecam kontakt z nauczycielem. Obecnie nie możemy tego robić, więc polecam korzystanie z aplikacji. Najlepiej tych, które umożliwiają nam regularne powtarzanie słownictwa i gramatyki

– mówiła Ewa Drobek.

Co jeszcze może pomóc w nauce? Trik numer jeden – fiszki. Stary i sprawdzony sposób, dzięki któremu zapamiętamy nowe słówka. Tradycyjne kartki zamienić możemy na smartfony. Wiele z nich oferuje aplikacje do tworzenia własnej bazy słówek.

Idealnym rozwiązaniem jest także słuchanie piosenek. Choć wydaje się banalne, znakomicie uczą nas nowych wyrazów i struktur gramatycznych. Dzięki nim bez stresu i presji, w naturalny i przyjemny sposób przyswajamy wiedzę.

Podobna sytuacja dotyczy wykonywania listy zakupów czy spisywanie spraw do załatwienia w języku obcym.

Cudownym sposobem jest oglądanie seriali. Oczywiście z napisami, bo wtedy łatwiej jest wypisać słówka, których nie pamiętamy. Są tysiące kanałów, które w 3-4 minutach tłumaczą zagadnienie, którego akurat potrzebujemy

– podkreślała nauczycielka.

Nie zapominajmy również o książkach, które także są znakomitym trikiem na szybką naukę języka obcego. Najlepiej postawić na takie, które mają na marginesach słowniczki. Dzięki temu nie frustrujemy się, gdy co jakiś czas musimy sprawdzać, co oznacza dane słowo.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości