Materiał promocyjny

Kultowa gra powraca w nowej odsłonie. Mistrz Scrabble zdradza "najdroższe słowo"

Drużynowa gra w na słowa
Źródło: Dzień Dobry TVN
Kultowa gra planszowa polegająca na układaniu słow - Scrabble - 13 kwietnia świętuje swój dzień. Z tej okazji Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z dziennikarką Kamilą Kalińczak, znaną w sieci jako Facetka od polskiego oraz autorką cyklu "#ĄĘ", by porozmawiać o fenomenie językowej rozrywki. W kawiarence DDTVN towarzyszyła im rodzina Beaty Stelmarz i Mariusza Skrobosza, który jest trzykrotnym mistrzem Polski w tej grze. Na czym polega jej nowa wersja?

Czym są Scrabble Drużynowe?

Kultowa gra Scrabble w tym roku obchodzi swoje 76. urodziny. Z tej okazji Kamila Kalińczak przedstawiła nową wersję planszówki, która zaskakuje nowatorską formą i przystępnością. Jak przekonywała gościni Dzień Dobry TVN, zabawa słowami jest świetnym pretekstem do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

- Jak to, Scrabble bez rywalizacji? Nie, spokojnie, to są 2 w 1. Po jednej stronie - klasyczna plansza, czyli taka, gdzie można sobie rywalizować. Druga, ta właściwa, o której dzisiaj chcielibyśmy powiedzieć, to są takie Scrabble Drużynowe. Siadamy razem i pracujemy na wspólny cel. [...] Chodzi o to, żeby ośmielić te osoby, które trochę były onieśmielone tymi Skrabble'ami - tłumaczyła dziennikarka.

Nowa wersja gry ma zachęcić do zabawy tych, którzy dotychczas nie wierzyli w swoje możliwości i bali się popełniania błędów. Rozgrywka została zaprojektowana z myślą o inkluzywności oraz współpracy.

Scrabble - gra dla całej rodziny 

"Scrabble Drużynowe" to doskonała okazja do wspólnego spędzania czasu offline z rodziną i przyjaciółmi, co jest szczególnie istotne w czasach, kiedy możemy czuć się przebodźcowani internetowymi treściami. "Gimnastyka" umysłowo-słowna rozwija nasz zasób słów. Jak się okazuje, w grze Scrabble najwyżej punktowane wcale nie są najdłuższe słowa, ale te umiejętnie ułożone na planszy. Jak przyznał Mariusz Skrobosz, w trakcie "planszówkowych" turniejów często zaskakujące kombinacje literowe pozwalają uzyskać wysoką notę.

- Najdroższe słowo na turnieju: ktoś położył za 347 punktów słowo "spóźniły" - mówił mistrz Polski.

- Raz w tygodniu gramy, na turnieje jeździmy razem - opowiadał pasjonat gry.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes