Hobby

Jedyny taki harfista w Polsce. Michał Zator z utworem "Nothing else matters" w Dzień Dobry TVN

Hobby

Autor:
Patrycja
Sibilska
Jedyny taki harfista w Polsce
Jedyny taki harfista w PolsceDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Michał Zator jest półfinalistą piątej edycji programu "Mam Talent!". Jako jeden z niewielu muzyków na świecie wykonuje na harfie autorski repertuar, akompaniując sobie do śpiewu. Skąd czerpie inspiracje? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Michał Zator - kariera

Muzyk odebrał gruntowne wykształcenie na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest stypendystą Ministra Kultury oraz Marszałka Wielkopolski. W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie. Był wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie. Widzom dał się poznać podczas występu w piątej edycji programu "Mam Talent!".

- Jestem najprawdopodobniej jedynym harfistą w Polsce, jednym z niewielu na świecie, który jednocześnie gra i śpiewa, ale też mam swoje piosenki, głównie w języku angielskim - mówi Michał Zator. W tych czasach, kiedy ja chodziłem do szkoły muzycznej, nie było takiej możliwości, żeby zacząć uczyć się grać na harfie, więc to był taki wybór już dojrzały, jak miałem 17 lat. (...) Klimaty fantasy, Tolkien, "Hobbit", te rzeczy bardzo mocno siedziały mi w głowie, zresztą mój tata grywał na gitarze, kiedy byłem mały i czytał mi "Hobbita", więc prawdopodobnie zaimplementował mi to mocno - dodaje artysta.

Michał Zator z utworem "Nothing else matters"

Artysta wykonał w programie Dzień Dobry TVN utwór pt. "Nothing else matters" zespołu Metallica, wnosząc do studia kojące dźwięki kultowego przeboju. Michał przygotował jeszcze jedną niespodziankę, ponieważ zagrał melodię znaną doskonale wszystkim widzom. Jaką? Dowiesz się oglądając materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości