Hobby

Jesienne wianki do każdego wnętrza. Jak je zrobić krok po kroku?

Hobby

Autor:
Izabela
Dorf
Jesienne wianki do każdego wnętrza
Jesienne wianki do każdego wnętrza Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jesień to bardzo kolorowa pora roku. Wykorzystując jej dary, można przygotować piękny wianek, którym ozdobimy nie tylko drzwi wejściowe do mieszkania, ale także jego wnętrze. Jak przygotować tę ozdobę krok po kroku? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN instagramerkę Marzenę Marideko.

Jesienny wianek - krok po kroku

Do wykonania wianka potrzebne jest koło wiklinowe lub metalowe. Każde z nich wymaga innej techniki pracy. - Na kole metalowym kępki owijamy drucikiem florystycznym, a do wikliny przyda się klej na gorąco - wyjaśniła instagramerka Marzena Marideko.

Musimy się także zaopatrzyć w:

  • podkład do wianka,
  • nożyczki,
  • farby w sprayu,
  • dynia,
  • klej na gorąco,
  • drucik florystyczny.

Do przygotowania wianka potrzebne będą również rośliny - sztuczne lub żywe. - Wielki ich wybór jest na giełdzie kwiatowej czy popularnych sieciówkach z dodatkami do wnętrz - dodał nasz gość.

Czyszczenie wianka

O wianek warto dbać, aby po sezonie nie był skupiskiem kurzu i brudu. Gdy zdobi wnętrze domu, to wystarczy go przetrzeć miotełką lub ściereczką. - Jeżeli wisi na zewnątrz, to wszystko za nas zrobią warunki atmosferyczne, czyli wiatr wysmaga wianek, natomiast deszcz go umyje - powiedziała Marzena Marideko.

Po zdjęciu ozdoby należy ją włożyć do torebki foliowej i w ten sposób przetrzymać do następnego sezonu. - Co więcej, w następnym roku możemy ją sobie jeszcze udoskonalić, np. uzupełnić o kolejne rośliny - poradził na koniec nasz gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości