Styl życia

Francuski hrabia na Dolnym Śląsku

Styl życia

Charles de Nicolay wywodzi się z francuskiej rodziny arystokratycznej. Przez wieki jej członkowie mieszkali w różnych częściach Europy, jednak na swój dom wybrali ostatecznie Krzeczyn Mały - niewielką wieś na Dolnym Śląsku. W rozmowie z Piotrem Wojtasikiem hrabia wyjawił historię swoich przodków oraz to, czym zajmuje się w Polsce.

Rodzina de Nicolay przez pokolenia żyła we Francji. Gdy nastała Rewolucja Francuska, jej członkowie zmuszeni byli podjąć decyzję o opuszczeniu kraju, przez co wielu z nich zamieszkało w Szwajcarii i Belgii. Wieki później, rodzina Charlesa de Nicolay przybyła do Polski, gdzie osiadła w poniemieckim, barokowym pałacu.

Zrujnowany pałac

Po tym jak w latach 90. zmieniła się sytuacja polityczna, hrabiostwo de Nicolay przybyli do Polski na zaproszenie swoich przyjaciół. W czasie pobytu natrafili na znajdujący się w Krzeczynie Małym pałac, który zachwycił ich do tego stopnia, że wkrótce stał się ich domem.

Gdy rodzina de Nicolay weszła w posiadanie majątku na Dolnym Śląsku, rezydencja znajdowała się w stanie całkowitej ruiny. Dzięki ogromnej cierpliwości i zapałowi w przeciągu kilkunastu lat udało się odremontować posiadłość i przywrócić jej dawny blask.

Pałacowe alpaki

Do głównych zainteresowań hrabiego Charlesa de Nicolay należą zagadnienia związane z przyrodą, w szczególności ogrodnictwo i rolnictwo. Z tego powodu na terenie posiadłości założył hodowlę… alpak. Zwierzęta te znane są w dużej mierze dzięki wysokiej jakości ich wełny, która posiada naturalne właściwości hipoalergiczne i termoregulujące. W tym roku, w gospodarstwie hrabiego de Nicolay znajduje się 46 osobników.

Zobacz też:

Małgorzata Kożuchowska szczerze o macierzyństwie

Jaki pierścionek wybrać na zaręczyny? Czym się kierować?

Co zrobić, żeby się wyspać? Sposoby, które ułatwiają zaśnięcie

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości