Bydgoszczanka w Royal College of Music. "To było moim ogromnym marzeniem, żeby tam się dostać"

Autor:
Daria
Pacańska
Bydgoszczanka w Royal College od Music w Londynie
Bydgoszczanka w Royal College od Music w LondynieDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Royal College of Music w Londynie to uczelnia muzyczna o dobrej renomie, której patronuje królowa Elżbieta II. Dostaje się do niej najzdolniejsza młodzież. Do studentów tej placówki dołączyła Aleksandra Korzęb z bydgoskiego Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Arthura Rubinsteina 

Bydgoszczanka będzie uczyła się w Royal College of Music

Aleksandra Korzęb wkrótce rozpocznie naukę w Royal College of Music. To druga placówka w rankingu najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych na świecie.

- W ogóle nie wierzyłam, że się tam dostanę. Jak składałam papiery to chciałam siebie samą sprawdzić, ale nie sądziłam, że się uda. Było to moje ogromne marzenie, gdyż jest to najbardziej prestiżowa szkoła i wiem, że ona otworzy mi wiele drzwi, jeśli chodzi o moją dalszą karierę - powiedziała Aleksandra.

Jak dostać się na Royal College of Music?

Royal College of Music przyjmuje uczniów z całego świata. Długa lista kandydatów sprawia, że trudno się do niej dostać.

- Konkurencja jest ogromna. Egzamin był dwuetapowy. Pierwszy etap polegał na wykonaniu nagrań, ponieważ w związku z pandemią nie było możliwe pojechanie do Londynu. Zorganizowaliśmy w auli szkoły nagrania zgodnie z wymogami uczelni. Nagrania zostały zrealizowane i czekałyśmy na odpowiedź. Ola dostała informację, że zaproszona jest na rozmowę i to był drugi etap. Oczywiście w formie zdalnej, online - tłumaczyła Katarzyna Fraś-Mularczyk, nauczycielka.

Chętnych było tysiące, a miejsc zaledwie 15. Jedno z nich zajęła właśnie Bydgoszczanka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości