Styl życia

Brązowi medaliści w wioślarstwie świętują wygraną. Jakie warunki trzeba spełnić, by osiągnąć sukces w tym sporcie?

Styl życia

Aktualizacja:

Agata Zjawińska spotkała się z zawodowymi wioślarzami, by dowiedzieć się, jak rozpocząć przygodę z tym sportem. Jakie należy mieć predyspozycje oraz jak długo trzeba trenować? Na te pytania odpowiedzieli medaliści mistrzostw świata, Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza oraz ich trener Tomasz Bykowski.

Brązowi medaliści w wioślarstwie

Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza zdobyli w połowie sierpnia w Płowdiw brązowy medal mistrzostw świata juniorów w wioślarstwie w dwójce podwójnej. Polacy uzyskali czas 6.35,13. W Gdańsku spotkała się z nimi nasza reporterka i zapytała, jakie emocje towarzyszyły temu wydarzeniu.

- Pamiętamy to i myślę, że będziemy pamiętać do końca życia, bo jest to nasz największy sukces. Przed startem byłem bardziej nastawiony na 5. miejsce, ale jak zobaczyłem, że konkurencja nie miała siły na finiszu, to przyspieszyliśmy – powiedział jeden z wioślarzy.

Wioślarstwo – kiedy warto zacząć przygodę ze sportem?

Trener zawodników przyznał, że swoich sił w wioślarstwie może spróbować każdy. Bez względu na wiek, różne kluby prowadzą zajęcia dla zainteresowanych. Jeśli jednak ktoś myśli o karierze sportowej, liczy się czas. Najlepiej, gdy pierwsze kroki, a właściwie ruchy wiosłami wykonuje się, mając 12 bądź 13 lat. Co więcej, istotny jest też charakter oraz kwestie fizyczności.

- Najważniejszy jest charakter, ale szukamy też ludzi z warunki somatycznymi, wysokich, szczupłych – powiedział Tomasz Bykowski

Zobacz także:

Sprawdziliśmy, ile kosztuje szkolna wyprawka. Co jest najdroższe?

Zbigniew Zamachowski wspomina, jak poznał Monikę Richardson. "Okazało się, że oboje jesteśmy w związkach, którym kończyła się data przydatności"

Anna Mucha w sukience z recyklingu apeluje do fanów: "To konieczność, niezbędne minimum"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości