Styl życia

Aktywny poranek, czyli trening idealny na rozbudzenie

Styl życia

Aktualizacja:

Domowa kwarantanna powoli daje się we znaki, a codzienna rutyna doprowadza nas do szału. Jak ją urozmaicić? Zacznij dzień od porannego treningu. Nic nie poprawi tak humoru, jak porządna dawka endorfin. To jak, gotowi do podjęcia wyzwania? Nasi prowadzący już to zrobili.

Poranny trening w domu

Kolejny tydzień kwarantanny za nami. Macie już dość siedzenia i chcecie się trochę poruszać? Zapraszamy do wspólnego treningu. Specjalnie dla naszych widzów Wiktor Magdaleński, instruktor fitness opracował plan ćwiczeń, które każdy z was może spokojnie wykonać w domowym zaciszu.

Plan treningowy Wiktora Magdaleńskiego

Wiosna rozpoczęła się na dobre, a słońce każdego ranka zagląda w nasze okna. Aby poprawić sobie humor i zdrowo zacząć dzień, na rozbudzenie polecamy domowy trening. Jedyne czego potrzebujecie to kawałek wolnej przestrzeni. Do dzieła!

Ćwiczenie 1. Squat (przysiad), dłonie na matę, idziemy rękami do przodu (nogi pozostają w miejscu), uginamy łokcie do deski (planku) i przytrzymujemy 3 sekundy, prostujemy ręce, idziemy w tył do przysiadu, squat (ręce na boki), ręce w górę i prostujemy się, ręce przed siebie. Całość powtarzamy kilka razy.

Ćwiczenie 2. Wykroki do przodu, w bok, tył i skos.

Ćwiczenie 3. W siadzie nogi ugięte, uniesione nad podłogę, prostujemy najpierw prawą nogę, dołączamy lewą, następnie obie wracają (ręce wyprostowane i dłonie zaciśnięte w pięść).

Ćwiczenie 4. Stretching. Po każdym treningu nie zapominajcie o rozciąganiu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości