Razem z Ukrainą

"Rosyjski okręcie wojenny, pie***l się". Żołnierz, który wypowiedział te słowa, wrócił z niewoli

Razem z Ukrainą

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Okręt wojenny

Roman Hrybow, ukraiński żołnierz, który brał udział w obronie Wyspy Węży, po kilku tygodniach został wypuszczony z niewoli. Autor popularnego zwrotu: "Rosyjski okręcie wojenny, pie***l się" otrzymał odznaczenie od szefa władz obwodu czerkaskiego.

Roman Hrybow z Wyspy Węży wypuszczony z rosyjskiej niewoli

- Miałem zaszczyt przywitania w ojczyźnie naszego, nie przesadzając, legendarnego wojskowego. Roman brał udział w obronie Wyspy Węży - napisał w serwisie Telegram Ihor Taburec, szef władz obwodu czerkaskiego.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Jak dodał, mieszkańcy tego regionu wraz z pobratymcami "pokazali całemu światu twardość i siłę ukraińskiego ducha, niezłomność". Poinformował, że Romanowi Hrybowi przyznano odznaczenie "Za zasługi dla obwodu czerkaskiego".

Obrona Wyspy Węży - historyczne słowa

24 lutego, w pierwszym dniu agresji Rosji na Ukrainę, rosyjska Flota Czarnomorska zaatakowała niewielką ukraińską Wyspę Węży na Morzu Czarnym, której broniło zaledwie kilkunastu strażników granicznych. Nagranie wymiany zdań pomiędzy atakującym okrętem a ukraińskimi żołnierzami opublikowano w internecie.

- Tu rosyjski okręt wojskowy, poddajcie się i złóżcie broń. W przeciwnym razie rozpoczniemy atak - słychać na nagraniu. - Rosyjski okręcie wojskowy, pie***l się! - odpowiedzieli obrońcy.

Początkowo władze Ukrainy poinformowały, że wszyscy obrońcy wyspy zginęli. Potem okazało się, że są w rosyjskiej niewoli.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kanok Sulaiman/Getty Images

Pozostałe wiadomości