Najważniejsze informacje o tym, jak można pomóc Ukraińcom we Wrocławiu opublikował wrocławski samorząd. Na stronie można znaleźć wszystkie informacje, dzięki którym pomoc będzie skuteczna i bezpieczna.
Wrocław. Zbiórka rzeczy dla Ukrainy
Zbiórki dla Ukrainy są prowadzone we wszystkich szkołach we Wrocławiu. To właśnie tam można zawozić dary dla obywateli Ukrainy. Organizatorzy zbiórek informują, że zbierane są m.in. żywność długoterminowa (makaron, ryż, konserwy), śpiwory, koce, środki higieny osobistej (pasty do zębów, bielizna, pieluchy - w tym pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe), a także świece, baterie, zapalniczki czy apteczki. Dary następnie zostaną zawiezione do Ukrainy ciężarówkami. Samorząd prosi także darczyńców, aby wszystkie produkty były spakowane w kartony z informacją o tym, co znajduje się w środku. Kartony nie powinny być zaklejone, a pojedyncza paczka nie powinna być zbyt ciężka.
Pomoc dla Ukrainy we Wrocławiu jest organizowana również w centrum "Czasoprzestrzeń" (dawna Zajezdnia Dąbie, ul. Tramwajowa 1-3) i "Centrum Sektor 3" (ul. Legnicka 65).
Punkt "Czasoprzestrzeń" jest otwarty codziennie od godz. 9 do 22 i właśnie wtedy można przekazywać tam dary dla Ukrainy.
W Sektorze 3. paczki można przekazywać w tych dniach i godzinach:
- poniedziałek (28 lutego) - 9-17
- wtorek (1 marca) - 12-20
- środa (2 marca) - 11-20
- czwartek (3 marca) - 10-20
- piątek (4 marca) - 10-20
Przed przekazaniem darów dla Ukrainy warto dowiedzieć się wcześniej, jakie produkty są najbardziej potrzebne. Aktualne informacje można znaleźć m.in. na profilach na Facebooku: "Czasoprzestrzeń" i "Sektor 3".
Wrocław. Zbiórka leków dla Ukrainy
Wrocławski samorząd informuje również o zbiórce leków i środków medycznych dla Ukrainy. Potrzebne są m.in leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, leki na przeziębienie, antybiotyki czy opatrunki i mleka modyfikowane oraz produkty żywienia chorych. Leki można przywozić na Wydział Farmaceutyczny UMW (ul. Borowska 211), wolontariusze zbierają je na parterze budynku codziennie w godz. 9.00-16.00.
Zobacz także:
- Jak pomóc Ukrainie? Lista zbiórek i akcji charytatywnych
- Ubezpieczyciele sfinansują obowiązkowe OC dla obywateli Ukrainy
- Pomoc medyczna i prawna dla obywateli Ukrainy
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Aleksandra Supryn
Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news