Gdzie w Katowicach można przekazać dary dla mieszkańców Ukrainy? Rzeczy można przekazywać m.in. w punkcie informacyjnym przy katowickim rynku oraz w każdej katowickiej szkole. Urząd miasta informuje również o zbiórce pieniędzy, z której środki zostaną przekazane na pomoc potrzebującym w Ukrainie.
Katowice. Zbiórka rzeczy dla Ukrainy
Już w sobotę ruszyła zbiórka rzeczy dla Ukraińców w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Katowicach, które mieści się przy katowickim rynku.
Dary dla Ukrainy można tam przekazywać codziennie w godzinach 9-17.
Organizatorzy zbiórki rzeczy dla mieszkańców Ukrainy informują, że najbardziej potrzebne są m.in. środki higieniczne: pasty i szczoteczki do zębów, środki do mycia ciała, podpaski higieniczne, pieluchy dla dzieci i dla dorosłych, ręczniki papierowe czy ręczniki z mikrofibry.
Potrzebne są również naczynia kuchenne wielorazowe (głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki); środki antyseptyczne i maseczki wielokrotnego i jednorazowego użytku; ubrania (męskie, damskie i dziecięce), koce termoizolacyjne, karimaty foliowe, materace oraz żywność.
Organizatorzy podkreślają, że przekazywana żywność musi mieć oryginale opakowanie, aby jej transport był łatwiejszy i bezpieczny. Tutaj znajdziesz całą listę potrzebnych produktów przygotowaną przez katowicki samorząd.
Od poniedziałku dary dla mieszkańców Ukrainy można przekazywać również we wszystkich szkołach w Katowicach.
Katowice. Zbiórka pieniężna
Katowicki samorząd zorganizował również zbiórkę pieniężną, z której środki zostaną przekazane potrzebującym w Ukrainie. Pieniądze można wpłacać na konto Fundacji In Corpore, która prowadzi Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców w Katowicach, a datki należy wysyłać z dopiskiem „Pomoc dla Ukrainy".
- Każda forma pomocy jest teraz na wagę złota – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
Zobacz także:
- Jak mądrze wspierać uchodźców z Ukrainy? "Pomaganie oprócz tego, że jest piękne, też bywa trudne"
- Prezydent Zełenski podpisał wniosek o członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej
- Jak się zachowywać, kiedy przyjmiemy pod swój dach uchodźców z Ukrainy?
- 30 lat doświadczenia
- Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
- Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
- Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań
Autor: Aleksandra Supryn
Źródło zdjęcia głównego: Vejaa/Getty Images