Świat

Została mistrzynią akrobatyki, nie mając nóg. "Startowała z pełnosprawnymi zawodniczkami. Jest wyjątkowa"

Świat

Aktualizacja:

Jennifer Bricker-Bauer to bohaterka trzeciego odcinka programu "Kobieta na krańcu świata". Jej historia udowadnia, że nie ma w życiu barier nie do pokonania i jest przykładem na to, że życie pisze najlepsze scenariusze . O jej niezwykłym losie opowiedziała w Dzień Dobry TVN Martyna Wojciechowska.

Jennifer Bricker-Bauer: adopcja i dzieciństwo

Jennifer urodziła się 1 października 1987 roku w Stanach Zjednoczonych, w rodzinie rumuńskich emigrantów. Rodzice porzucili ją w szpitalu, gdy okazało się, że nie ma nóg. Adopcją dziewczynki zainteresowanych było 300 par, ale ostatecznie trafiła do wspaniałej rodziny Sharon i Geralda Brickerów. Małżeństwo miało już trzech synów, ale zawsze marzyło o córce. Kiedy więc Jennifer pojawiła się w ich domu robili wszystko, by zapewnić jej szczęśliwe życie. I udało się, ponieważ Jen wspomina swoje dzieciństwo z uśmiechem na twarzy.

Było zabawne, pełne przygód i miłości

- zapewnia Jennifer Bricker-Bauer.

Sukcesy w życiu

Największą pasją Bricker-Bauer była gimnastyka artystyczna. Od dzieciństwa marzyła, by osiągać sukcesy w tej dyscyplinie. W 1998 r. po raz pierwszy wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich AAU Junior (Amerykańska Amatorska Unia Sportowa) i w tym samym roku otrzymała nagrodę Inspiration Association USA.

Jen startowała z zawodniczkami, które były w myśl tego powszechnego przekonania pełnosprawne i radziła sobie wspaniale. To jest wyjątkowa i inspirująca kobieta

- powiedziała Martyna Wojciechowska w Dzień Dobry TVN.

Jednym z największych sukcesów Amerykanki był występ finałowy podczas trasy koncertowej Britney Spears.

Jen osiągnęła to wszystko dzięki silnej woli i wychowaniu rodziców, którzy zachęcali swoje dzieci do nowych wyzwań oraz stawiania czoła przeciwnościom losu.

Dzięki tej dziewczynie moje życie się zmieniło. Od momentu, kiedy poznałam Jen nie mam odwagi i śmiałości powiedzieć, że mi się czegoś nie chce zrobić albo nie mogę

- przyznała podróżniczka.

Miłość do Austriaka

W 2018 r., podczas jednego z eventów w Austrii, Jennifer poznała Dominika Bauera. Po kilku miesiącach korespondowania mężczyzna zdecydował się na pierwszą w życiu podróż do USA, by bliżej poznać swoją sympatię. Pierwsza spotkanie przerodziło się w kolejne, a po sześciu miesiącach Dominik poprosił Jen o rękę. Obecnie para jest już małżeństwem, a swoją pierwszą rocznicę ślubu świętowała na planie programu "Kobieta na krańcu świata".

Jen ma szalenie przystojnego i cudownego męża, i stanowią świetną parę

- stwierdziła Martyna.

Więcej informacji o trzecim odcinku programu "Kobieta na krańcu świata" znajdziecie w poniższej rozmowie ze studia:

>>> Zobacz także:

Zawodowe płaczki i tańczący grabarze. Tak wyglądają pogrzeby w Ghanie, a cena ich zwala z nóg

Martyna Wojciechowska pragnęła być mężczyzną? "Byłam przekonana, że chłopcy mogą wszystko, a dziewczynki mniej"

Spotkała się z Libankami walczącymi o wolność kobiet. "Jak im wytłumaczyć, że w Polsce miałyśmy te prawa i je straciłyśmy?"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości