Przemysł czasu wolnego w Tomaszowie Mazowieckim. Dlaczego warto się tam wybrać?

Prognoza pogody z Tomaszowa Mazowieckiego

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego nie mogą narzekać na nudę. To dzięki tamtejszemu przemysłowi czasu wolnego, którego kluczowym elementem jest Arena Lodowa. Co jeszcze stanowi o atrakcyjności tej miejscowości? Sprawdził to nasz reporter Bartek Jędrzejak.

Tomaszów Mazowiecki - atrakcje

Arena Lodowa, będąca sercem przemysłu czasu wolnego w Tomaszowie Mazowieckim, na co dzień tętni sportową energią. Kiedy jednak wybrał się do niej Bartek Jędrzejak, ukazała mu swoje drugie oblicze - kulturalne. Naszego reportera na miejscu powitał, grając na fortepianie, Kamil Wrona z Miejskiego Centrum Kultury.

Okazuje się, że jeszcze tego samego dnia na scenie Areny pojawią się liczni, wybitni muzycy. To za sprawą Letniego Festiwalu Jazzowego. - To już 7. edycja naszego festiwalu Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim. (...) W tym roku wystąpią wielkie gwiazdy, m.in. Aga Zaryan, Justyna Steczkowska czy Włodek Pawlik - wyjaśniał Kamil Wrona.

Przemysł czasu wolnego

Bartek zapytał również swojego rozmówcę o hasło "przemysł czasu wolnego" - co ono oznacza? - Jak wiemy, nie samą pracą człowiek żyje i w Tomaszowie, posiadając taką wiedzę, chcemy zaproponować ludziom różne formy działań kulturalnych, turystycznych, sportowych, żeby ludzie byli radośni, szczęśliwi, energetyczni i chętni też do pracy - mówił.

Choć Lodowa Arena jest najbardziej charakterystycznym obiektem Tomaszowa Mazowieckiego, skrywa on również wiele innych atrakcji. Do kluczowych punktów na jego mapie turystycznej należą Podziemna Trasa Turystyczna Groty Nagórzyckie, Skansen Rzeki Pilicy, Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła czy dolina rzeki Pilicy.

Kamil Wrona akompaniował Bartkowi, kiedy ten przedstawiał widzom prognozę pogody. Jak mu poszło? Sprawdźcie w materiale wideo.

Tomaszów Mazowiecki Źródło: mat. prasowe

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości