Jak sprytnie zapakować walizkę? Ten sposób pozwoli ci oszczędzić dużo miejsca

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Jak sprytnie zapakować walizkę
Jak sprytnie zapakować walizkęDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Pakowanie walizki na podróż to czynność, która może dostarczyć nam dużo stresu. Niestety miejsce jest mocno ograniczone, a potrzeby całkiem spore. Co zrobić, by zmieścić tam wszystko, czego potrzebujemy? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała specjalistka ds. porządku Ula Chincz.

Pakowanie walizki na wakacje

Wiele osób szykuje się już na wakacyjne wyjazdy. Najczęstszym problemem, jaki sprawiają nam przygotowania do podróży, jest spakowanie się. Niestety nie zawsze możemy zabrać wszystko, czego potrzebujemy. Jednak są sposoby, dzięki którym uda nam się zapakować trochę więcej ubrań lub kosmetyków, bez konieczności kupna większej walizki.

Jak sprytnie zapakować się na podróż? Jednym z genialnych patentów są tzw. wiszące półki. - Rzeczy wkładamy w wiszącą półeczkę, którą się trzyma w szafie, kiedy się tych półek nie ma i to się w całości chowa do walizki - opowiada w Dzień Dobry TVN specjalistka ds. porządku Ula Chincz.

Sprytne sposoby na pakowanie bagażu

Według ekspertki więcej miejsca uzyskamy poprzez pakowanie próżniowe. Ten sposób chroni nasze rzeczy przed bakteriami, kurzem czy roztoczami. Pamiętajmy o tym, że buty powinny być umieszczone w oddzielnym woreczku. - W tym przypadku mogą być to zwykłe reklamówki, jednak wykorzystujmy je minimum kilka razy - dodaje Ula.

Warto też zabierać ze sobą dodatkowe worki np. na mokre i znoszone rzeczy podczas wyjazdu. Dzięki temu nie będą mieszały z czystymi ubraniami.

Ulubionym patentem naszej gościni jest pakowanie ubrań w tzw. rolki. - Skuteczny i najbardziej oszczędzający miejsce sposób - podsumowuje specjalistka ds. porządku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości