Ogrodowe porządki. Jak usunąć zbędną roślinność z trudno dostępnych miejsc?

Majowe prace w ogrodzie

Wiosna to wreszcie budząca się do życia przyroda, która nie przestaje się rozwijać i zmieniać aż do jesieni. Właśnie wtedy przychodzi czas na pozimowe porządki w ogrodzie, na działce czy w osiedlowym ogródku. Aby prace przebiegały łatwo i przyjemnie, warto sięgnąć po odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest podkaszarka. Co to za urządzenie i jak działa?

Podkaszarka – co to za urządzenie?

Podkaszarka to sprzęt, który ma za zadanie pomóc nam w pracach ogrodowych. W jaki sposób? Jej konstrukcja ma umożliwiać ścinanie zbędnych, przerośniętych traw i różnych chwastów w miejscach trudno dostępnych dla klasycznych kosiarek. W wielu ogrodach nie brakuje miejsc, w których roślinność „żyje swoim życiem” i przybiera niekoniecznie takie formy, jakie byśmy chcieli. Zbędne kępki traw mogą porastać bliskie okolice rabat, skalniaków, altanek, ogrodzenia, budynków, krawężników, a także przestrzenie pod drzewami i krzewami. Do większości z nich nie sposób wjechać kosiarką, a ręczne usuwanie może być bardzo czasochłonne, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe. Właśnie dlatego warto mieć w swoim ogrodowym ekwipunku podkaszarkę.

Jakie cechy powinna mieć dobra podkaszarka?

Dobrej jakości, odpowiednio zaprojektowany sprzęt pozwoli dotrzeć w każdy róg i ciasną przestrzeń. Jeśli dodatkowo jest lekka i posiada ergonomiczną konstrukcję, umożliwia to porządkowanie zielonych terenów w sposób wygodny, przy zachowaniu odpowiedniej postawy, bez obciążania pleców. A ten aspekt jest również bardzo ważny.

Jeśli podkaszarka wyposażona jest dodatkowo w osłonę zabezpieczającą, pozwala to chronić rośliny, które chcemy zachować, przed uszkodzeniem podczas prac porządkowych. Urządzenie o dużej mocy może pracować dłużej, również w nieco trudniejszych warunkach.

Wszystkie te, wymienione wyżej cechy dobrej podkaszarki posiada urządzenie dobrze znanej marki Karcher – podkaszarka akumulatorowa LTR 36-33 Battery. Jest zasilana za pomocą kompatybilnej baterii, która pasuje do wielu innych urządzeń. Można więc skompletować sobie potrzebny, ogrodowy sprzęt różnego typu i zasilać go za pomocą jednej, wydajnej baterii. Samo precyzyjne ścinanie zbędnej roślinności możliwe jest dzięki skręcanej żyłce. Automatyczna regulacja umożliwia odpowiednie ustawienie jej długości w dowolnym momencie. Roboczą szerokość pracy można więc również regulować. Projektując ten konkretny sprzęt pomyślano również o wcześniej wspomnianej wygodzie. A tę zapewnia nie tylko odpowiednia konstrukcja, ale również miękki, oburęczny uchwyt i pas na ramię, który ma za zadania oszczędzać plecy i energię osoby, która postanowiła uczynić swoje zielone przestrzenie jeszcze piękniejszymi.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości