Materiał promocyjny

Ogrody, które pobudzają nasze zmysły. "Warto odwiedzić to miejsce"

Ogrody świateł
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ogrody sensoryczne to jedna z atrakcji w Muszynie. Pobudzają nasze zmysły, przede wszystkim wzroku, ale także węchu, słuchu i dotyku. To największe tego typu miejsce w Polsce. Wiele iluminacji cieszy oczy w dzień, ale szczególnie po zmroku.

Ogrody zmysłów w Muszynie

W Muszynie jest niepowtarzalne miejsce, czyli ogrody sensoryczne. Diana Kautz pojawiła się tam, aby przekazać wieści pogodowe w trakcie programu Dzień Dobry TVN, ale także, aby pokazać niezwykły ogród świateł.

- One mają pobudzać nasze zmysły. Nie tylko zmysł wzroku, ale także zmysł węchu, słuchu i dotyku. Warto odwiedzić to miejsce, będąc tutaj w Muszynie, bo są to największe takie ogrody sensoryczne w Polsce. W tym roku po raz pierwszy rozbłysły tysiącami lampek. Jest tutaj wiele świetlnych iluminacji i one pięknie wyglądają za dnia, ale najpiękniej prezentują się po zmroku - powiedziała prezenterka.

W takich ogrodach można spędzić dużo czasu, bo jest on podzielony na wiele stref.

Nowa atrakcja w ogrodach sensorycznych

W Muszynie mieszkańcy, ale nie tylko, mogą podziwiać niezwykły ogród sensoryczny. To miejsce podzielone jest na specjalne strefy, dlatego w ogrodzie każdy znajdzie coś dla siebie.

- Zaprojektowane są tak, aby oddziaływać na każde zmysły nawet poza wzrokowe. Podzielone są na strefy. Strefa zdrowia, w której znajdują się elementy do ćwiczeń, strefa zapachu, która ma przyciągać osoby. Są w niej posadzone specjalnie rośliny takie jak mięta, szałwia, czosnek - podkreśliła rodowita muszynianka.

W ogrodach znajduje się również wieża widokowa, strefa muzyczna, dotyku czy strefa miłości. Każda para może posadzić swoje własne drzewko miłości.

Kartki Świąteczne do pobrania
Kartki Świąteczne do pobrania

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości