Atrakcje turystyczne Darłowa i okolic – co warto zobaczyć?

Darłowo
Darłowo – atrakcje turystyczne miasta i okolicy
Źródło: PATSTOCK/Getty Images
Plaża, morze, zamek Książąt Pomorskich, latarnia morska, bunkry – to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Darłowo. To miejsce, gdzie odbywa się wiele ciekawych imprez, takich jak choćby Wędkarskie Połowy Dorsza. Przebywając w Darłowie, koniecznie trzeba wybrać się w rejs statkiem.

Darłowo to jedna z miejscowości nadmorskich, które mają wiele do zaoferowania przebywającym tam turystom. To nie tylko plaża, ale także zabytki, szlaki turystyczne, tramwaje wodne i rejsy wędkarskie. Darłowo to wiele atrakcji dla dzieci – lunapark, aquapark i park linowy. Najbliższa okolica również ma wiele do zaoferowania, 15 km od miasta warto odwiedzić miniogród zoologiczny, a w odległości 7 km znajduje się Leonardia – miejsce, gdzie można zagrać w jedną z ponad stu gier jedno- i wieloosobowych. Turyści przybywający do Darłowa mogą więc liczyć na ciekawie spędzony czas i dobrą zabawę.

Wakacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Wakacje bez paszportu
Wakacje bez paszportu
Tego nie rób podczas wakacji
Tego nie rób podczas wakacji
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Wolontariat - ciekawy sposób na wakacje
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Bezpieczne wakacje Twojego dziecka
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Uroki i magia wakacji w starym stylu
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Najlepsze książki na wakacje - co czytać latem?
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Kiedy wakacje stresują, zamiast cieszyć
Na wakacje na Śląsk
Na wakacje na Śląsk

Darłowo: atrakcje dla dzieci

Wakacje to czas spędzany z rodziną, wspólne wyjazdy oraz szukanie atrakcji dla starszych i przede wszystkim dla najmłodszych. Choć dzieci cieszy perspektywa zabaw na plaży i w wodzie, warto zapewnić im również rozrywkę innego rodzaju, zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja plażowaniu. Turyści wybierający się do Darłowa mają w czym wybierać, mogą m.in. zabrać swoje pociechy do aquaparku Balticlandia, gdzie do dyspozycji gości oddano basen z podgrzewaną wodą, zjeżdżalnie, tory wodne, bicz wodny, a także brodzik dla najmłodszych i jacuzzi. W rodzinnym parku rozrywki można również skosztować deserów z miejscowej cukierni lub wybrać się do baru serwującego egzotyczne koktajle. Dla dzieci lubiących większe wyzwania przygotowano park linowy z ciekawym torami przeszkód o różnym stopniu trudności. Z tej atrakcji mogą korzystać także dorośli. W wolnej chwili warto zabrać najmłodszych do lunaparku Krasnal, wesołego miasteczka znajdującego się tuż obok kanału portowego. Jeśli zostaną wypróbowane wszystkie pomysły na atrakcje w Darłowie, można wybrać się na wycieczkę do oddalonej o 15 km wsi Wicie, gdzie urządzono mini zoo z ponad 50 gatunkami zwierząt.

Darłowo – co warto zobaczyć?

Darłowo to również zabytki architektoniczne, które koniecznie trzeba zobaczyć. Warto wybrać się do Zamku Książąt Pomorskich z XIV wieku. W XVIII-XIX wieku zamek pełnił funkcje użyteczne, mieściły się tam magazyny oraz więzienie. Od 1930 roku znajduje się w nim muzeum z interaktywnymi wystawami, które są atrakcją zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Zwiedzanie Darłowa nie może obyć się bez wizyty w zamkowej wieży. Ciekawym miejscem w jest także kościół Mariacki z XIV wieku, którego gospodarzami są franciszkanie oraz rynek na starówce. Interesująca może okazać się 60-metrowa wieża kościoła z Mauzoleum Pomorskim. Centrum miasta to Ratusz Miejski, Pomnik Rybaka oraz Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Przy wejściu do portu stoi wysoka na 22 metry latarnia morska, wybudowana w XIX wieku. Jest ona udostępniona dla zwiedzających.

Darłowo i atrakcje turystyczne

Chcąc spędzić aktywnie czas nad morzem, warto korzystać z możliwości wypożyczenia rowerów i wybrać się na przejażdżkę czarnym Szlakiem Zabytków Średniowiecza, który ciągnie się przez ponad 100 km. Trasa ta biegnie przez ciekawe miejscowości nadmorskie – Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice i Cisowo. Przez Darłowo przebiega też słynny szlak św. Jakuba, czyli trasa dla pielgrzymów zmierzających do grobu św. Jakuba w Santiago de Compostela. Na wyprawę można się również wybrać, korzystając z Koszalińskiego Szlaku Nadmorskiego (szlak czerwony) lub niebieskiego Szlaku Rezerwatów. Do wyboru jest jeszcze trasa o długości 13 km, która została nazwana Szlakiem Wiatraków (szlak zielony). Będąc w Darłowie, można także wybrać się na wycieczkę na duńską wyspę Bornholm, aby odwiedzić "Majorkę Północy" – miejsce, w którym nie brakuje zabytków, tras rowerowych i atrakcji przyrodniczych.

Darłowo: imprezy

W Darłowie można wybrać się w rejs statkiem albo skorzystać z możliwości krótkiej wycieczki jednym z tramwajów wodnych po przestrzeni portu. Z uwagi na fakt, że znajdują się tam łowiska bogate w ryby, a połowy odbywają się przez cały rok, miasto zyskało status morskiej wędkarskiej stolicy. Chętni do przeżycia przygody na kutrze rybackim mogą wybrać się rejs i spróbować samodzielnie złowić dorsza. Wędkarze zaś powinni spróbować szczęścia nad rzeką Wieprzą czy Grabową, a także łowiąc z brzegu morza (surfcasting). Okoliczne wody bogate są w łososie, pstrągi, lipienie i trocie.

Darłowo to oczywiście liczne imprezy kulturalne, takie jak koncerty, festiwale czy wystawy. Warto tu zajrzeć na czerwcowy Dzień Morza, organizowany w lipcu lub sierpniu Festiwal Organowy oraz na majowe Dni Darłowa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: PATSTOCK/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości