Dziecko

W czasie deszczu dzieci się (nie) nudzą. Czym zająć malucha w jesienne dni?

Dziecko

Autor:
Adrianna
Kowalczyk
Reporter:
Bartek Dajnowski
Sposoby na kreatywne zabawy z dziećmi w domu

Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni (a zaraz po niej, zimy) przyszedł czas na zmianę form aktywności, które proponujemy dziecku. Kiedy za oknem deszcz i chłód trudno o wielogodzinne przechadzki w parku, czy zabawy na świeżym powietrzu, które przez ostatnie miesiące maluchy z pewnością pokochały. Warto jednak zadbać, żeby nowe zabawy, które przygotujecie dla swojej pociechy były dla niej równie interesujące i rozwijające, jak te, do których przywykło. Jak to zrobić?

Kreatywne zabawy w domu

Wielu rodziców, wraz ze zmianą aury, uskarża się na trudności związane z organizowaniem dziecku czasu w domu. Przyzwyczajone do spacerów i zabaw na zewnątrz maluchy oczekują podobnej ilości bodźców, a dostarczenie ich w zaciszu czterech ścian bywa kłopotliwe. Tymczasem pobudzanie kreatywności dziecka jest niezwykle istotne dla jego rozwoju fizycznego i psychicznego. Poprzez zabawę można umiejętnie wprowadzić elementy edukacyjne, które nie tylko ułatwią maluchowi naukę w przyszłości, ale także, niemalże niepostrzeżenie, rozwijają małą motorykę i koordynację ręka-oko. Nie jest jednak prosto samodzielnie stworzyć dziecku taką rozrywkę, która jednocześnie zapewni mu wszystkie te elementy. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele zabawek, które w ciekawy sposób wspomogą prawidłowy rozwój malucha. Niektóre z nich, tak jak Edukacyjna Gigaksiążka od marki Fisher-Price rosną razem z dzieckiem i służą mu przez wiele miesięcy.

Bawimy się w… kreatywne poznawanie świata
Bawimy się w… kreatywne poznawanie świata Źródło: Dzień Dobry TVN

Edukacyjna Gigaksiążka Fisher-Price

Nowa propozycja marki Fisher-Price to produkt zdecydowanie wyjątkowy. Tę elektroniczną zabawkę edukacyjną można w zaledwie kilka sekund przekształcić z dużej, płaskiej książki w imponujące, stojące centrum zabaw. Dzięki temu świetnie się sprawdzi zarówno dla dzieci, które jeszcze nie potrafią się samodzielne poruszać, jak i dla raczkujących, czy nawet stawiających pierwsze kroki maluchów – Edukacyjna Gigaksiążka rośnie razem z nimi.

Przyciski i elementy aktywizujące (w tym klocki do sortowania i kręciołek czy suwaczek) nie tylko zaangażują twoją pociechę na długie godziny rozwijając jednocześnie jej sprawności manualne i koordynację ruchową, ale także, dzięki dostosowanym do potrzeb i możliwości 3 poziomom nauki, wprowadzą ją w świat liter, liczb, kształtów i kolorów, a także pomogą rozwijać umiejętności językowe i matematyczne.

Oczywiście Gigaksiążka to niejedyna zabawka edukacyjna Fisher-Price. Dzięki wyjątkowo bogatej ofercie marki zorganizowanie dziecku kreatywnych, rozwijających jego zdolności psycho-ruchowe zajęć jest wyjątkowo proste.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adrianna Kowalczyk

Reporter: Bartek Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości