Gra terenowa dla dzieci to ciekawy sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Jak ją zorganizować?
"Gry i zabawy przygotowane dla pociech".
"Żeby rodziców nie zdenerwować, że coś się potłucze".
Dumni rodzice opublikowali nagranie, na którym widzimy jak ich 2,5-letnia córeczka wspiera tatę na boisku.
Zabawy ruchowe dla dzieci w żłobku są równie ważne, jak te muzyczne, plastyczne czy językowe.
11 listopada to doskonały czas, aby usiąść w gronie rodzinnym i trochę podszkolić się z historii.
Dziecko jedzące warzywa to marzenie każdego rodzica.
Przygotowania do Wielkanocy trwają pełną parą, a w domach pojawiają się świąteczne akcenty. Do stworzenia dekoracji można zaangażować dzieci. Będzie to dla nich nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do pobudzenia kreatywnego myślenia.
Które pomogą przełamać barierę językową?
gry i zabawy
Wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni (a zaraz po niej, zimy) przyszedł czas na zmianę form aktywności, które proponujemy dziecku. Kiedy za oknem deszcz i chłód trudno o wielogodzinne przechadzki w parku, czy zabawy na świeżym powietrzu, które przez ostatnie miesiące maluchy z pewnością pokochały. Warto jednak zadbać, żeby nowe zabawy, które przygotujecie dla swojej pociechy były dla niej równie interesujące i rozwijające, jak te, do których przywykło. Jak to zrobić?
"Czasem naprawdę zazdroszczę kumplom, którzy mają synów"
"Ruch i zabawa to najlepsze połączenie"
Dawniej zabawy podwórkowe, gry zespołowe czy ćwiczenia w okręgach były dla dzieci codziennością. Dziś, za sprawą nowych technologii, tendencje te uległy zmianie – sporo dzieci preferuje spędzanie wolnego czasu z użyciem różnego typu urządzeń. Jednak często, zwłaszcza w trakcie wakacyjnych wyjazdów, dzieci i ich rodzice szukają ciekawych pomysłów na zabawy. Doskonałym rozwiązaniem może być przypomnienie dawnych, ponadczasowych gier i zabaw.
Anna Lewandowska chętnie pokazuje w sieci, jak bawi się z dziećmi. Nie inaczej było tym razem - zdjęcie, na którym trenerka tańczy z młodszą córką Laurą podbija serca internautów. Prawie wszystkich, bo jedna z obserwatorek zwróciła uwagę na drobny szczegół w wyglądzie małej Laury. Nieprzychylny komentarz pod fotką wywołał gorącą dyskusję.
Pierwsze zabawy i gry integracyjne poznaje się już w przedszkolu oraz szkole podstawowej. Później wykorzystywane są w wielu innych grupach, od harcerstwa i koła studenckie, po wspólnoty wyznaniowe. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się w korporacjach jako forma tzw. team buildingu (z ang. budowanie zespołu). Oto pomysły i inspiracje na gry integracyjne dostosowane do grup wiekowych.
Zaczęły się ferie, ale nasze pociechy z powodu pandemii nigdzie nie wyjechały. Większość dzieci jest w tej chwili z nami w domu. - Mamo, tato, pobawisz się ze mną? Ile razy to słyszeliśmy? Animatorka Patrycja Lipińska zaprezentowała, jak możemy zagospodarować naszym pociechom czas w domu.
Ferie zimowe kojarzą się z wyjazdami w góry na sanki i narty lub też dalekimi podróżami w ciepłe kraje. Co robić w ferie, gdy spędza się je w domu w mieście lub na wsi? Sposobów na nudę jest naprawdę wiele!
Zabawy halloweenowe dla dzieci są coraz chętniej organizowane. Straszliwe, integrujące lub śmieszne, stanowią dobry sposób na spędzenie tego święta. Podstawą udanej imprezy są przebrania, które nie zawsze muszą budzić lęk i grozę. Jakie zabawy na Halloween warto przygotować?
O swoim dzieciństwie i o zabawach, które pobudzały wyobraźnię, kiedy byli dziećmi, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Odeata Moro, Maciej Orłoś i Jarosław. Jak wyglądało ich dzieciństwo, kiedy nie było jeszcze smartfonów i komputerów? W co i czym najchętniej się bawili? O jakich zabawkach marzyli jako dzieci? Gdzie najchętniej bawiła się Odetka, a gdzie Maciuś i Jaruś?
Olivier Janiak rozmawiał z olimpijczykiem Michałem Ligockim o tym, jak zaszczepić w dzieciach miłość do sportu, i zachęcić je do aktywności fizycznej.
Które infekcje wirusowe mogą zagrażać życiu dziecka? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dr Piotr Gryglas, który także ostrzega rodziców przed niebezpiecznymi zabawami z dziećmi i podkreśla, by zwracać szczególną uwagę na sposób trzymania dziecka za rękę. Dlaczego?