Dziecko

Powstaje coraz więcej kanałów edukacyjnych w Internecie. "Wiedzę staramy się okraszać ciekawostkami"

Dziecko

Aktualizacja:

Świat poszedł do przodu i młodzież wiedzę o świecie może zdobywać nie tylko w szkole. Dobrej jakości i rzetelne materiały edukacyjne od wielu lat pojawiają się także w Internecie. Czy warto z nich korzystać?

Edukacja w sieci. Czego można się z niej nauczyć?

Internet to miejsce, w którym można znaleźć praktycznie wszystko. Choć treści, które tam trafiają, są bardzo różnej jakości, to można wśród nich znaleźć coś naprawdę wartościowego. Także materiały edukacyjne. Jedną z osób, która dzieli się swoją wiedzą z internautami, jest Dawid Łasiński, nauczyciel i twórca kanału "Pan Belfer". Co tam znajdziemy? - Przede wszystkim filmy, które pomogą osiągnąć sukces, jeśli chodzi o naukę chemii - mówił pan Dawid.

Kanał edukacyjny prowadzi również Huyen Pham. Dziewczyna jest współautorką kanału edukacyjnego "Emce kwadrat". - Zawsze interesowaliśmy się treściami naukowymi i doszliśmy do wniosku, że też chcielibyśmy robić materiały, które będą przekazywały coś fajnego - mówiła Huyen Pham w rozmowie z naszą reporterką.

Edukacją w sieci zajmuje się także Tomasz Okoń. Mężczyzna jest pasjonatem historii i współautorem kanału "Historia bez cenzury". Jego zdaniem daty, których trzeba się uczyć w szkole sprawiają, że młodzi ludzie zrażają się do przedmiotu. - Całkowicie zapomina się o kontekście. W "Historii bez cenzury" wiedzę staramy się okraszać ciekawostkami - mówił Tomasz Okoń.

Jak przekazać wiedzę w sieci?

Każdy, kto decyduje się założyć kanał edukacyjny musi mieć świadomość, że spoczywa na nim bardzo duża odpowiedzialność. Wiedza, którą przekazuje powinna być rzetelna i mieć solidne podstawy. - Korzystamy z literatury fachowej, artykułów naukowych. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, prosimy o komentarz specjalistę - mówiła Huyen Pham.

W ocenie Dawida Łasińskiego zdobywanie wiedzy poprzez kanały edukacyjne cieszy się ogromną popularnością, a nauczyciele powinni jeszcze bardziej podsycać zainteresowanie uczniów taką formą nauki. - Nauczyciele powinni pobudzać wewnętrzną motywację u uczniów do tego, aby wzięli odpowiedzialność za swoją samoedukację - mówił.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Ewa Owczarek

Pozostałe wiadomości