Dziecko

666 sposobów na spędzanie czasu z dziećmi. Jak się nie nudzić na kwarantannie?

Dziecko

Aktualizacja:

Szkoły i przedszkola w całej Polsce są zamknięte, prawdopodobnie przerwa zostanie przedłużona. Dla wielu rodziców to prawdziwy sprawdzian cierpliwości i umiejętności wychowawczych. Jak kreatywnie zagospodarować dzieciom czas w domu?

Kreatywna zabawa

„666 sposobów na spędzanie czasu z dzieckiem” - akcję pod takim hasłem rozpoczęli na Instagramie Marta Lech-Maciejewska i jej mąż Jan. Codziennie prezentują 20 nowych zabaw, które można zaproponować maluchom podczas przymusowego pobytu w domu.

Podjęliśmy takie wyzwanie, żeby nasze dzieci nie umarły z nudy w domu, że wymyślimy dla nich 666 różnych zabaw, eksperymentów, zabaw ruchomych, manualnych i wszelkich innych, które pomogą nam przetrwać ten czas, ale też rozwiną ich dodatkowo. Część z nich przygotowaliśmy, żeby pokazać, że większość z tych rzeczy mamy w domu

– wyjaśniła Marta Lech - Maciejewska, blogerka, mama Zygmunta i Mieczysława.

Zabawa w uciekający brud

Przygotowanie:

Do płaskiego talerza nalewamy wodę. Następnie posypujemy ją mielonym pieprzem, który będzie imitował brud. Zamaczamy w niej paluszek dziecka pokazując brak jakiegokolwiek efektu. Następnie mydlimy paluszek i ponownie zanurzamy, wtedy pieprz rozejdzie się na boki. W ten sposób brud „ucieka” od mydła.

To świetnie pokazuje, dlaczego teraz trzeba myć jeszcze częściej ręce i pokazuje, jak mydło usuwa wszelkiego rodzaju brud, zarazki, również wirusy

– podkreślił Jan Lech w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Płuca z baloników

Przygotowanie:

Rysujemy na kartce zarys człowieka. W środku możemy umieszczać narządy wewnętrzne, dzięki czemu uczymy dzieci anatomii. W miejscu płuc, w małych dziurkach umieszczamy dwa malutkie baloniki, których otwory do nadmuchiwania znajdują się po zewnętrznej stronie rysunku. Przy nadmuchiwaniu stwarzamy efekt, jakby płuca nabierały powietrza.

Ciecz nienewtonowska

Przygotowanie:

Do eksperymentu potrzebna jest woda i mąka ziemniaczana. Powstała ciecz jest lepka, ale nie można z niej zrobić kulki. Po złapaniu w dłoń zachowuje się jak płyn. Przy uderzeniu w powierzchnię cieczy zachowuje się jak ciało stałe. Poza tym jest świetną zabawą dla dzieci, gdyż można się pięknie pobrudzić.

Wyścig gąsienic

Przygotowanie:

Z papieru wycinamy gąsienice. Dzieci przesuwają gąsienice dmuchając na nie przez słomki. Wygrywa ta, która pierwsza znajdzie się na mecie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Zabawy dla dzieci w domu – rozwiązania skuteczne w każdym wieku

Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu – ciekawe pomysły

Ruch to zdrowie - najatrakcyjniejsze zabawy dla dzieci

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości