Body z napisami to idealny prezent dla maluszka, a przede wszystkim - dla jego rodziców. Nie tylko świetnie nadają się do pamiątkowych fotografii, ale także wywołują uśmiech na twarzy najbliższych członków rodziny, co sprawia, że niemowlę jest zrelaksowane. Sprawdź, jakie napisy są najciekawsze.
Biała chusta, którą dziecko otrzymuje podczas obrzędu chrztu świętego, ma przede wszystkim znaczenie symboliczne. Szatka do chrztu z haftem, zwłaszcza gdy jest on zindywidualizowany, zyskuje wartość sentymentalną i jest pamiątką na całe życie. Warto o tym pomyśleć, przygotowując się do uroczystości.
Odwieczny dylemat rodziców: czy powinno się kupować specjalistyczne obuwie dzieciom, których stopy mają odpowiedni kształt i długość? Owszem, ale decyzja o tym, jakie buciki wybrać, powinna być podjęta wspólnie z ortopedą. Odpowiednio dobrane kapcie profilaktyczne wspomogą rozwój stóp dziecka.
Koszulki strażackie podobnie, jak koszulki lekarskie lub policyjne, kierowane są zwłaszcza do rodziny strażaków, która niewątpliwie może być dumna z wyboru takiego zawodu. Mówi się, że prawie każdy chłopiec marzy przez chwilę o tym, by zostać w przyszłości strażakiem. Koszulki strażackie dla dzieci to świetny pomysł na prezent na każdą okoliczność. Sprawdzamy, jak odpowiednio wybrać koszulkę strażacką dla dziecka i dla dorosłego.
Wkładki supinujące stopy to niezbędny element w rehabilitacji wad postawy. Wkładki supinujące dla dzieci są szczególnie ważne w profilaktyce i leczeniu nieprawidłowego ustawienia stóp, kolan, bioder oraz kręgosłupa. Wybór wkładki supinacyjnej dla dziecka może wpływać na jego zdrowie w przyszłości. Jakie zatem wybrać wkładki supinujące dla dzieci?
W życiu każdej rodziny jest masa okazji, na których trzeba wyglądać elegancko. Chrzciny, komunie, wesela, przyjęcia urodzinowe i imieninowe, wigilia… To tylko niektóre przykłady. Warto mieć w szafie kreacje, które można założyć w takich sytuacjach. Nie zapomnij o swojej córce! Jak wybierać wizytowe sukienki dla dziewczynek?
Jak podają statystyki aż 70 proc wypadków z udziałem dzieci wydarza się w domu. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Marię Annę Ernst-Zduniak, ekspertkę declutteringu, która podpowiedziała nam, jak zabezpieczyć przestrzeń domową tak, by dzieci były bezpieczne.
Każda para czasem się kłóci. Niestety kłótnie rodziców mają negatywny wpływ na nasze dzieci. Co czuje dziecko, które jest świadkiem awantury? Jakie są tego skutki w naszym dorosłym życiu? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psycholog Ewę Jarczewską – Gerc.
Początek roku szkolnego. Wiele dzieci rozpocznie naukę pisania i czytania. Czy rodzice mogą im w tym wspomóc? Jak w łatwy i umiejętny sposób opanować sztukę pisania i czytania? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Urszulę Stroińską, pedagog, trener efektywnej pracy z informacją.
”Wynieś śmieci - zaraz”, „pozmywaj naczynia - zaraz”, „posprzątaj w swoim pokoju – „zaraz”, „odrób lekcje – zaraz”. Ile razy poprosimy naszego dorastającego nastolatka o wypełnienie jakiegoś obowiązku, słyszymy odpowiedź „zaraz”. O tym jak sobie poradzić z dzieckiem ,które wszystko zrobi, ale „zaraz”, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Sylwią Anderson-Hanney, trenerką umiejętności wychowawczych i mamą 6 dzieci oraz z Agatą Dąbrowską, mamą dwójki dzieci urodzonych w Danii.
Już za kilka dni początek roku szkolnego. Niestety w aż ośmiu polskich województwach na początku sierpnia brakowało 7 tysięcy nauczycieli. Problem dotyczy nie tylko szkół ponadpodstawowych, ale też przedszkoli, podstawówek i szkół zawodowych. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy prof. Krzysztofa Biedrzyckiego, eksperta z Instytutu Badań Edukacyjnych oraz Mariolę Pietroń-Ratyńską, dyrektor Szkoły Podstawowej 267 w Warszawie.
Czy zero procent to już procent? Czy pozwolić dzieciom pić bezalkoholowe piwo czy szampana. W studiu Dzień dobry Wakacje gościliśmy psycholog dziecięcą - dr Justynę Korzeniewską.
We Władysławowie Olivier Janiak odwiedził Strefę Małych Ratowników, gdzie dzieci uczą się udzielania pierwszej pomocy. Co takie szkolenia dają dzieciom? Dlaczego jest to tak ważne? O to Olivier zapytał Huberta Niedzielskiego i Dorotę Gardias.
Większość rodziców chętnie dzieli na w mediach społecznościowych zdjęciami swoich dzieci. A co z wizerunkiem naszych maluchów? Czy to bezpieczne pokazywać je w sieci? W studiu Dzień dobry Wakacje gościliśmy adwokat Elizę Kunę, z którą porozmawialiśmy, jakie zagrożenia niesie za sobą publikowanie zdjęć dzieci w sieci.
W Kołobrzegu w „Strefie małych ratowników” Olivier Janiak spotkał się z psychologiem Małgorzatą Ohme i Aleksandrą Włodarską vel Głowacką, Prezesem Fundacji ECHO. Dzieciaki odpoczywające na plaży w Kołobrzegu, w „Strefie małych ratowników” mogą nauczyć się, jak udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Jak zaznaczyła Małgorzata Ohme, my dorośli nie doceniamy swoich dzieci, które są o wiele bardziej spontaniczne niż my. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć dzieci podstawowych technik pomagania.
Wielu rodziców jest sfrustrowanych, kiedy ich dzieci podczas wyjazdów zagranicznych nie chcą mówić w języku obym, mimo że uczą się go na co dzień. Jak zatem zmotywować dziecko do używania języka obcego? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Katarzyną Kaczmarek, właścicielką centrum języków i rozwoju i Kariną Kunkiewicz, aktorką, mamą trzynastolatki.
W Polsce upowszechnił się system wakacyjnych dyżurów przedszkoli, co oznacza, że placówki działają przez tydzień lub dwa, a następnie ich rolę przejmują inne. Czy dla dzieci taka sytuacja jest stresująca? Jak przygotować dziecko do chwilowej zmiany przedszkola? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: Agnieszkę Krzyżak z Fundacji Rodzic w Mieście oraz psycholog dziecięcą Justynę Korzeniewską.
Jutro zakończenie roku szkolnego. Świadectwo, czyli podsumowanie całorocznej pracy dziecka, dla niektórych rodziców jest powodem do dumy, dla innych wręcz odwrotnie. Czy celebrować oceny i świadectwo dziecka? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to Edyta Plich, dyrektor firmy edukacyjnej i Sylwię Anderson-Hanney, nauczycielkę i trenerkę umiejętności wychowawczych.
Za nami 19. turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jest to największy w Polsce turniej piłkarski dla dzieci. Ideą przedsięwzięcia jest spełnianie marzeń młodych piłkarzy i piłkarek. Zwycięzcy tegorocznej edycji turnieju spotkali się z polską reprezentacją na chwilę przed meczem z Izraelem. Dzieciaki mogły zadać swoim idom pytania, a później obejrzeć mecz z trybun Stadionu Narodowego w Warszawie.
Molestowanie seksualne dzieci przynosi wielkie cierpienia najmłodszym, ale często ma wpływ na ich problemy psychiczne już jako osób dorosłych. Przestępstw seksualnych wobec dzieci dopuszczają się nie tylko obcy, ale także osoby z kręgu najbliższych. Po czym rozpoznać, że dziecko jest molestowane? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziecięcą psycholog kliniczną Martę Bąkowską.
Dzieci podróżując samochodem z rodzicami zazwyczaj bardzo się nudzą. Czym zainteresować dziecko w podróży, by miło spędziło czas w samochodzie? Jakie atrakcje warto przygotować? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Beatą Sobczyk, która zna kilka sposobów na pokonanie nudy w samochodzie.
MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną i rozwijanie postaw prospołecznych nastolatków z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych. Już w najbliższy piątek, 24 maja odbędzie się debata dla młodzieży o istotnych wartościach moralnych człowieka. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziennikarkę Annę Dziewit-Meller, która poprowadzi piątkową debatę.
Pierwsze słowa jakie wypowiada dziecko, pierwsze odgłosy - to w rodzinie spore wydarzenie. Kompozytor Michał Szablowski tworzy z tych dźwięków piosenki. Jak to robi? Zobaczcie!
Jak wygląda poród, potem połóg i pierwsze dni macierzyństwa? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o blaskach i cieniach życia młodych mam.
Rowerek biegowy lub hulajnoga są często pierwszym poważnym zakupem związanym z dziecięcą aktywnością na świeżym powietrzu. O tym, na co zwracać uwagę przy ich zakupie opowiedział nam właściciel sklepu rowerowego - Maciej Myszko, a o ich wpływie na postawę malucha rozmawialiśmy z fizjoterapeutą Piotrem Żelaznym.
Co to jest czytanie bostońskie? Czy polskie szkoły powinny je wprowadzić na stałe do swojego planu szkolnego? Jak czytanie bostońskie możesz wprowadzić we własnym domu? Rozmawialiśmy o tym w studiu Dzień Dobry TVN z Katarzyną Pijanowską i Agatą Passent.
Internet i media społecznościowe są światem, bez którego młode pokolenie nie wyobraża sobie życia. W studiu Dzień Dobry TVN razem z Jolantą Solarz, inicjatorem programu o nowych technologiach w szkole oraz z Bartłomiejem Machnikiem, pedagogiem i ekspertem ds. nowych mediów porozmawialiśmy o tym, jak w umiejętny sposób wykorzystać social media w życiu dziecka.
Profesjonalne zdjęcia od fotografa mogą być pamiątką na całe życie. Zdjęcia małych dzieci szczególnie rozczulają. Zobaczcie, jak wygląda współpraca z dziećmi na planie sesji.
Dbałość o zęby od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Jak się okazuje, przyczyny powstawania wad zgryzu są złożone. O tym, jak powstają wady zgryzu u dzieci oraz jak im zapobiec i leczyć, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy ze stomatologiem i ortodontą dr n. med. Barbarą Obłoj.
Rodzice obserwują rozwój swoich dzieci z wielką radością. Co zrobić, gdy dziecko nie chce zacząć mówić? W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Marceliną Przeździęk, neurologopedą.