Gdzie jest burza 02.08? Radar pogodowy NA ŻYWO

TVN Meteo
W poniedziałek 2 sierpnia w niektórych częściach Polski przewidywane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. Na większości obszaru kraju zachmurzenie i przelotne opady. Sprawdź radar pogodowy na żywo.

Prognoza pogody w poniedziałek 2 sierpnia 2021 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego. We wskazanych województwach IMGW prognozuje miejscami burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami spodziewane są opady gradu. IMiGW wydał alerty pierwszego stopnia, które obowiązują do późnych godzin wieczornych.

IMGW - alert pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Można spodziewać się opóźnień spowodowanych w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zaleca się zachowanie ostrożności, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Gdzie jest burza 02.08? Radar pogodowy na żywo

Pogoda w Polsce dynamicznie się zmienia, dlatego warto być przygotowanym na zmiany i monitorować je na radarze pogodowym pokazującym warunki atmosferyczne w czasie rzeczywistym. Niebieski kolor na poniższej mapie oznacza miejsca, w których aktualnie występują burze o różnym nasileniu. Druga mapa pokazuje aktualne temperatury.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Jak się zachować, kiedy burza złapała nas na otwartej przestrzeni?

x-news

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Cultura RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?