Pogoda

Kiedy przestanie wiać? Oto prognoza pogody na najbliższe dni

Pogoda

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
TVN Meteo
Pogoda na wtorek, 22.02.2022 r. i kolejne dni
Pogoda na wtorek, 22.02.2022 r. i kolejne dni
wideo 2/7

Od kilku dni mieszkańcy Polski zmagają się z bardzo silnym wiatrem. Wichury łamią drzewa i zrywają dachy. Kiedy aura zmieni się na spokojniejszą? Od środy znajdziemy się pod wpływem niżu BIBI. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni i weekend.

Kiedy przestanie wiać?

Polska wciąż znajduje się w zasięgu wiru niżowego Franklin (Antonia), jednak jego centrum oddala się w kierunku północno-zachodniej Rosji. Kraj pozostaje w umiarkowanie chłodnych masach powietrza polarnego napływającego znad Północnego Atlantyku.

- Chłodny front atmosferyczny z mieszanymi opadami, który będzie kształtował aurę we wtorek, przemieści się z zachodu na wschód - przekazała synoptyk tvnmeteo.pl, Arleta Unton-Pyziołek.

Zmiana pogody na spokojniejszą nadejdzie pod koniec tygodnia. Przedtem jednak będziemy musieli stawić czoła kolejnym zagrożeniom.

Niż BIBI

Od środy do piątku Polska będzie pod wpływem kolejnego atlantyckiego niżu, który wepchnie nad kraj fronty atmosferyczne i strefę silnego wiatru, jednak już nie tak niszczycielskiego jak w ciągu ostatnich dni. Wir zaciągnie również ciepłe powietrze z południowego zachodu, podnosząc temperaturę do 10 stopni Celsjusza.

Zachmurzenie w środę będzie duże z przejaśnieniami. Na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej nie powinno padać, a poza tym okresami będą występować opady deszczu ze śniegiem i deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na zachodzie. Powieje zachodni, dość silny wiatr, w porywach do 60-80 km/h.

Pogoda na czwartek 24 lutego 2022 r.

Czwartek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura sięgnie maksymalnie od 4 st. C na Suwalszczyźnie, przez 8 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 km/h.

Pogoda na piątek 25 lutego 2022 r.

W piątek czeka nas duże zachmurzenie, choć z większymi przejaśnieniami. Na północy i w centrum kraju pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 1-2 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podkarpaciu. Będzie wiać zachodni, umiarkowany i okresami dość silny wiatr, w porywach dochodząc do 50 km/h.

Pogoda na weekend 26-27 lutego

- Pierwszego dnia weekendu Polska znajdzie się nareszcie pod wpływem spokojnego, stabilnego wyżu atmosferycznego - zapowiada synoptyk tvnmeteo.pl. Jego centrum ma wolno przemieszczać się nad Europą Środkową, na trzy dni przerywając pas wietrznej, sztormowej pogody.

Pogoda na sobotę 26 lutego 2022 r.

Sobota upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na północnym wschodzie kraju może słabo popadać śnieg. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 st. C na Podlasiu, przez 5 st. C w centrum, do 7 st. C w Małopolsce. Powieje z kierunku zachodniego i północno-zachodniego, ze słabą i umiarkowaną siłą.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Andrew Bret Wallis/Getty Images

Pozostałe wiadomości