Pogoda

Gdzie spadnie śnieg? IMGW wydało ostrzeżenia dla dwóch województw

Pogoda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Pogoda na 19-21 kwietnia 2022 r.
Pogoda na 19-21 kwietnia 2022 r.
wideo 2/5
Pogoda na 19-21 kwietnia 2022 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami śniegu. Synoptycy przewidują, że we wtorek, 19 kwietnia br. przyrost pokrywy śnieżnej może osiągnąć nawet 10 centymetrów. Alerty obowiązują na terenie dwóch województw. Sprawdź, gdzie zrobi się biało.

Alerty IMGW - synoptycy ostrzegają przed opadami śniegu

We wtorek, 19 kwietnia br. na południu kraju mogą wystąpić opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Jak podajeTVN24, alerty obowiązują na terenie dwóch województw:

  • małopolskiego, w powiecie tatrzańskim;
  • dolnośląskiego, w powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, karkonoskim i Jelenia Góra.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Jak poinformowali synoptycy, opady mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 10 centymetrów.

Ostrzeżenia na Dolnym Śląsku dotyczą obszarów położonych powyżej 700 metrów nad poziomem morza, będą ważne do godz. 19:00 we wtorek, natomiast w Małopolsce do godz. 18:00 tego samego dnia.

Co oznacza ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w obliczu narażenia na te czynniki może być utrudnione i niebezpieczne.

W obliczu alertów pierwszego stopnia, wydanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, można spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest szczególna ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: David Ryder/Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości