Wysokie temperatury w całej Polsce. "Osoby, które źle reagują na upał nie powinny wychodzić na zewnątrz"

Wysoka temperatura na termometrze zewnętrznym.
AndreyPopov/Getty Images
Źródło: iStockphoto
W poniedziałek ciepła masa powietrza będzie utrzymywać się nad całym krajem, a temperatura tego dnia prawie wszędzie przekroczy 30 stopni. Synoptyk IMGW ostrzega przed upałami i radzi, aby osoby wrażliwe ograniczyły wyjście z domu.

W poniedziałkowy poranek bardzo szybko zrobi się upalnie. Już około godz. 11 w większości kraju słupki rtęci pokażą około 30 stopni. Osoby, które źle reagują na upał, nie powinny wychodzić po tej godzinie z domu - powiedział w rozmowie z PAP Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Pogoda na poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. - rekordy temperatur

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał w rozmowie z PAP, że w poniedziałek ciepła masa powietrza będzie utrzymywać się nad całym krajem, a temperatura tego dnia prawie wszędzie przekroczy 30 stopni.

Michał Ogrodnik podał na podstawie analizy wzrostu temperatury poprzedniego, że najchłodniej będzie pomiędzy godziną 3 w nocy a 6 rano. - W niedzielę w Warszawie o 6 rano były już 23 stopnie, a o godzinie 10 termometry wskazywały 28 stopni w cieniu. Osoby, które źle reagują na upał, nie powinny po godzinie 11 wychodzić na zewnątrz - przekazał.

Prognoza pogody - uwaga na upały

Na Podhalu i wzdłuż wschodniej granicy w poniedziałek będzie 28-30 stopni, w centrum - ok. 31 stopni, na zachodzie - ok. 34 stopni. - W tym roku jeszcze nie było tak ciepło. Ochłodzi się dopiero pod koniec tygodnia - zapowiedział synoptyk.

Po południu synoptycy zapowiadają burze i opady deszczu, lokalnie również z gradem. Chwilowe załamania pogody prognozowane są w województwie zachodniopomorskim i podkarpackim, a także w Tatrach i Karpatach. "Turyści, którzy w poniedziałek wybierają się w tamte rejony, powinni to brać pod uwagę" - stwierdził Michał Ogórek z IMGW. W czasie deszczu, którego opady nie powinny przekroczyć 20 mm, wystąpią także porywy wiatru do 70-80 km/h.

Zobacz też:

Piękna modelka skradła serce Paulo Sousy. Wcześniej trener polskich piłkarzy nie miał szczęścia w miłości

Jak "Big Brother" zmienił polską telewizję? Andrzej Sołtysik: "Moja żona pisała o tym pracę magisterską"

Dzień Ojca 2021– jakie życzenia złożyć tacie 23 czerwca?

Zobacz wideo: Miejskie wodociągi w Gorzowie Wielkopolskim uruchomiły kurtyny wodne dla przechodniów chcących się ochłodzić

x-news

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości