Porady

Dzień Ojca 2020– jakie życzenia złożyć tacie 23 czerwca?

Ojciec z niemowlakiem leżą na łóżku

Fot. With love of photography / Getty Images

Porady

Dzień Ojca 2020– jakie życzenia złożyć tacie 23 czerwca?

Ojciec z niemowlakiem leżą na łóżku

Fot. With love of photography / Getty Images

Śmieszne albo poważne. Recytowane, pisane czy śpiewane. Najważniejsze, żeby były szczere, serdeczne i płynące prosto z serca. Życzenia na Dzień Ojca mogą być składane niezależnie od tego, czy dziecko jest małe czy już całkiem dorosłe. Podpowiadamy, jak je ułożyć. 

Życzenia na Dzień Ojca, który przypada 23 czerwca, powinny być przede wszystkim szczerze. Muszą płynąć prosto z serca i trafiać do serca ojca. Nie każdy z nas ma jednak talent do ubierania myśli w słowa. Dlatego też, od czasu do czasu, warto pogrzebać w Internecie i wykorzystać znalezione tam inspiracje.

Życzenia z okazji Dnia Ojca – spróbuj sam

Życzenia dla mamy i taty brzmią najlepiej, kiedy są autentyczne. Kiedy opowiadają historię życia i relacji dwójki ludzi: rodzica i dziecka. Kiedy nie są powtórzoną bez emocji formułką, która niczym nie różni się od nieśmiertelnego „Wszystkiego najlepszego”. Wzruszające życzenia dla taty mogą liczyć kilka słów, ale kiedy te słowa ułożyła samodzielnie córka lub syn, nabierają one innego sensu.

Nic tak nie cieszy, jak życzenia z okazji Dnia Taty spisane przez córkę, która układając je w głowie, wspominała najlepsze chwile spędzone z ojcem.

Niezależnie od tego, czy wygłaszamy życzenia na Dzień Ojca poważne czy śmieszne, zawsze powinny one płynąć prosto od nas. Internetowe wzorce mają to do siebie, że nie są nasze, a przez to stają się nieco mniej autentyczne.

Zobacz film: Życzenia na Dzień Ojca, Źródło: Dzień Dobry TVN


Życzenia – Dzień Ojca 23 czerwca

Życzenia na Dzień Ojca: śmieszne, na poważnie. Recytowane, śpiewane, zapisane. Przede wszystkim powinny to być podziękowania. W końcu tata jest drugą (a czasami zdecydowanie pierwszą) najważniejszą dla nas osobą na świecie. To on otacza nas troską, gwarantuje bezpieczeństwo, poczucie ochrony. To on podnosi nas kiedy upadamy, ale także zachęca do podejmowania nowych wyzwań i ryzyka. Często jesteśmy gotowi je podjąć właśnie dlatego, że wiemy, że stoi za nami ten, który w razie czego nas podtrzyma i uratuje przed upadkiem. Niezależnie od tego, czy mamy 5 lat czy 45. Dlatego też życzenia dla taty na Dzień Taty powinny być po prostu wyjątkowe.

Życzenia na Dzień Ojca – jak napisać?

Życzenia dla ojca muszą być wyjątkowe. Dla tych, którzy mają spore zdolności pisarskie i łatwo przychodzi im ujmowanie myśli w piękne frazy i słowa, wystarczy chwila skupienia, dobrych wspomnień i krótkie życzenia na Dzień Ojca od córki gotowe. Co jednak, jeśli życzenia na dzień taty nie przychodzą ci automatycznie do głowy? Zacznij od spisania najważniejszych cech taty, takich jak:

- opiekuńczy,

- czuły,

- wymagający,

- zaangażowany,

- bezkompromisowy,

- dotrzymujący tajemnic,

- stały.

Każdy z tych określeń może stać się materiałem, na którym zbudujesz swoje życzenia. Dzień Taty to także moment, w którym zastanawiamy się, kim jest dla nas ojciec:

- opoką,

- azylem,

- wyzwaniem,

- niedoścignionym ideałem,

- czy twardzielem, który mięknie tylko przy nas?

To kolejne elementy układanki, jaką są życzenia dla taty na Dzień Ojca . Kolejne pytania, które mogą pomóc stworzyć nam taką ojcowską mapę myśli, są miejsca kojarzące się nam z ojcem, emocje, dobre wspomnienia, być może ojcowskie atrybuty (bynajmniej nie rózga).

Z resztą, to właśnie taka mapa myśli może zastąpić tradycyjne życzenia na Dzień Matki i Ojca . Może to też być punkt wyjścia do stworzenia jakiejś pięknej, choć krótkiej opowieści. Życzenia dla taty z okazji Dnia Ojca można ubrać w fotoksiążkę z ciekawymi opisami. Jeśli macie problemy z szybkim i klarownym formułowaniem ładnych fraz, poproście koleżankę/brata, a może własne dzieci o pomoc.

Życzenia na dzień taty – przedszkole

Życzenia na dzień mamy i taty – przedszkole zawsze organizuje spotkania dedykowane świętom rodziców, a na nich nie może zabraknąć uroczych wierszyków i piosenek. Wszyscy znamy wykonywaną przez Natalię Kukulską piosenkę „Co powie tata”. To jedna z chętniej wykorzystywanych na ojcowskich uroczystościach linia melodyczna. W internecie znaleźć można również sporo scenariuszy na Dzień Ojca. Również dla dorosłych mogą one stanowić ciekawą inspirację dla domowych obchodów Dnia Ojca . Piosenka Kukulskiej w zabawnym wykonaniu dorosłej córki może być lepsza niż jakiekolwiek inne życzenia urodzinowe dla taty od córki.

Życzenia na Dzień Ojca: wzruszające, śmieszne, poważne

Życzenia dla taty z okazji Dnia Ojca można oczywiście znaleźć w internecie. Można wykorzystać je w całości, lekko przeformułować lub traktować wyłącznie w kategoriach inspiracji. Można je również wykorzystać jako życzenia urodzinowe dla taty: śmieszne, wzruszające lub całkiem na poważnie. Sporo inspiracji znaleźć można na stronie wierszykolandia.pl, na przykład:

Na dzień Ojca ślę życzenia,

bo to nie jest bez znaczenia.

Jesteś dobry dla mnie, Tato.

Chcę ci podziękować za to.

Wspierasz mnie od urodzenia,

więc się nigdy już nie zmieniaj!

Wiemy, jak ciężko pracujesz tato!

Bardzo Cię wszyscy kochamy za to

a także za Twe szlachetne serce,

w którym rodzina pierwsze ma miejsce!

W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę

za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.

Wysłuchaj życzeń co z serca płyną:

Niech wichury mroźne Ciebie ominą!

Co sądzisz o tym artykule?
74
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0