Pogoda na niedzielę: pogodnie i bez opadów

''Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (19 + 20-21.04.2020) | POLSKA'', x-news.
W niedzielę w całej Polsce wiosenna pogoda. Na wschodzie kraju może na krótko się zachmurzyć, ale synoptycy nie przewidują opadów. Temperatura od 8 stopni C w Suwałkach do 16 stopni C we Wrocławiu.

Zachodnia i południowo-wschodnia Europa jest pod wpływem płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad południową Norwegią. Polska jest pod wpływem wspomnianego wyżu. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w niedzielę, 19 kwietnia

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

Zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-wschodnich możliwy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 8 st. na północy do 13 st. w głębi kraju i 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -5 st. lokalnie na wschodzie do 1 st. na południowym zachodzie i nad samym morzem. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

Pogoda w Warszawie, w niedzielę 17 kwietnia

W niedzielę w Warszawie do południa słonecznie, potem stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna około -1 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Nowe rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej. Pomoc między innymi otrzymają samorządy

"Antykoronawirusowa herbata" do kupienia w jednym z amerykańskich sklepów

Po jakim czasie zużywają się banknoty? Narodowy Bank Polski odpowiada

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości