Złe wieści dla narciarzy. "Cały obszar Tatr Polskich zostaje zamknięty do odwołania"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
TVN Meteo
Tatry w zimie

Intensywne opady śniegu opanowały niemal całą Polskę. Jak podało TVN Meteo, w Tatrach wprowadzono czwarty stopnień zagrożenia lawinowego, ponieważ warunki w górach są wyjątkowo niebezpieczne. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje o rozwagę i ogłasza: "Cały obszar Tatr Polskich zostaje zamknięty do odwołania".

Tatry zamknięte do odwołania. Co to znaczy?

W ostatnich dniach większą część kraju zaskoczyły intensywne opady śniegu. Białego puchu przybyło również w Tatrach, gdzie od kilku dni obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Wyprawy w góry

“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Na antenie TVN24 reporter Maciej Stasiński przekazał, że w samym Zakopanem spadło już 70 cm śniegu. Jak podało TVN Meteo, zarówno szlaki piesze jak i narciarskie zasypane są grubą warstwą śniegu, a silny wiatr, nawet do 100 kilometrów na godzinę, i opady ograniczają widoczność.

Tatry zamknięte dla turystów. Czwarty stopień zagrożenia lawinowego

Tatrzański Park Narodowy (TPN) zakomunikował, iż na wniosek TOPR z powodu wysokiego zagrożenia lawinowego, cały teren Tatr Polskich zostaje zamknięty do odwołania.

Ta informacja z pewnością nie spodoba się osobom, które zaplanowały ferie zimowe na najbliższe dni. Kolejki linowe i krzesełkowe są nieczynne, turyści nie będą mogli korzystać ze stoków narciarskich, a możliwość zakupu biletów wstępu na teren TPN jest zawieszony. Według synoptyków w najbliższych dniach sytuacja się nie poprawi, a zagrożenie lawinowe tylko nabierze na sile.

Więcej na ten temat na TVN Meteo.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości