Newsy

Leo Express uruchamia połączenie kolejowe Kraków - Praga

Newsy

Aktualizacja:
Fot. Douglas Sacha / Getty Images

Leo Express ponownie uruchamia połączenie kolejowe z Krakowa do Ostrawy i Pragi. Pociąg zacznie kursować na tej linii codziennie od 28 czerwca 2019 do 2 września 2019. Leo Express to jedyny, czeski operator kolejowy w Polsce.

Leo Express: połączenie kolejowe Kraków - Praga

Leo Express uruchomił połączenie z Krakowem w 2014 autobusami dowożącymi podróżnych do połączeń kolejowych z Bohumina. Pierwszy pociąg Leo Express pojawił się w Polsce 20 lipca 2018. , jednak ze względu na naprawę na polskich torach i długi czas przejazdu połączenie zostało zawieszone od 9 października do 30 listopada 2018. W tym okresie pociągi zastąpiono autobusami. Kolejna przerwa miała miejsceod 7 stycznia do 22 marca 2019. Jednak od 28 czerwca do 2 września 2019 pociągi Leo Express będą kursować codziennie.

Więcej:

Naszym celem jest zaoferowanie pasażerom codziennych połączeń kolejowych do Polski i z powrotem. Planujemy rozszerzyć te połączenia na Ukrainę, gdzie obecnie kursujemy naszymi autobusami

– mówi rzecznik Leo Express Emil Sedlařík.

Leo Express: Kraków-Praga, szczegóły

  • Od 28 czerwca 2019 pociągi do Krakowa będą jeździły codziennie.
  • Ceny biletów na trasie Praga-Kraków zaczynają się już od 19 złotych.
  • Przystanki pociągu w Czechach to: Prague dworzec główny, Prague – Libeň, Kolín, Pardubice, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Přerov, Hranice na Moravě, Suchdol nad Odrou, Studénka, Ostrava – Svinov, Ostrava Main Station, Bohumín.
  • Przystanki pociągu w Polsce to: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice, Mysłowice, Jaworzno, Trzebinia, Krzeszowice, Kraków.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości