Samochód kobiety utknął na przejeździe między szlabanami. W ostatniej chwili podjęła odważną decyzję

Projekt bez tytułu - 2021-07-10T193345.107_Easy-Resize.com.jpg
Projekt bez tytułu - 2021-07-10T193345.107_Easy-Resize.com.jpg
Nagranie ze zdarzenia na jednym z przejazdów kolejowych w miejscowości Bertrange w Luksemburgu wywołuje lęk. Od tragedii kobietę dzieliły zaledwie sekundy. Wszyscy po dwóch stronach szlabanów obserwowali w napięciu, co się wydarzy.

W Luksemburgu na przejeździe kolejowym doszło do wypadku

Niestety często zdarza się chwila nieuwagi, która może zakończyć się tragicznie. Wiele osób próbuje przejechać przez przejazd kolejowy, pomimo znaków ostrzegawczych i zamykających się szlabanów. Nie wiadomo, czy tak było i tym razem, czy kobieta starała się przejechać przed nadjeżdżającym pociągiem, czy zepsuło się jej auto. Niestety szlaban zamknął się definitywnie, a samochód utknął na torach.

Nagranie było wykonane prawdopodobnie z domu nieopodal stacji kolejowej. Słychać było zaniepokojone głosy. Ludzie po obu stronach przejazdu podchodzili, obserwując, co zrobi kobieta siedząca w aucie. Pociąg niestety zbliżał się z dużą prędkością.

Po chwili widać, że kobieta wysiada jednak z auta i próbuje przedostać się za szlaban. Nie było to widoczne na nagraniu, ale okazało się, że pociąg był już naprawdę blisko. Gdy kierowca przeszedł na drugą stronę, w ciągu dosłownie kilku sekund rozpędzony pociąg uderzył w stojące na torowisku auto i spycha je, ciągnąc przez wiele metrów.

Po uderzeniu nie widać za szlabanem kobiety, która uniknęła cudem tragedii. Słychać jednak przejmujący płacz.

Jak powinniśmy zachować się, gdy samochód utknie na przejeździe kolejowym?

Straż pożarna przede wszystkim zaleca, by nie dopuszczać do takich sytuacji i pod żadnym pozorem nie wjeżdżać na tory, gdy miga czerwone światło, sygnalizujące, że za chwilę szlaban zostanie opuszczony, by przepuścić pociąg. Jeśli jednak dojdzie już do nieszczęśliwego zdarzenia, powinniśmy w pierwszej chwili, jeśli auto jest sprawne, spróbować staranować szlaban autem. Jest on bowiem tak skonstruowany, że złamie się bez problemu, nie niszcząc przy okazji pojazdu.

Jeśli jednak auto nie jest sprawne, musimy od razu kazać opuścić pojazd wszystkim osobom znajdującym się w środku, a następnie samemu także wysiąść.

Gdy do zatrzymania auta dojdzie na przejeździe kolejowym z powodu awarii auta, pamiętajcie, że po opuszczeniu pojazdu koniecznie należy zawiadomić odpowiednie służby pod numerem 112, a następnie oddalić się na bezpieczną odległość.

Zobacz także:

15-latek ukradł matce auto i przejechał 250 km, bo chciał spotkać się z dziewczyną. "Uważał, że nic takiego się nie wydarzyło"

Dziecko na quadzie. Jakie warunki musi spełniać, aby jeździć na czterokołowcu?

Ulewny deszcz a światła przeciwmgielne. Kiedy można je włączyć, by nie dostać mandatu?

Obejrzyj również: "Nie podjął próby wyłamania rogatki". Kierowca karetki skazany za śmiertelny wypadek na przejeździe w Puszczykowie

TVN 24/x-news

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla