Newsy

Himalaistka Elisabeth Revol w ciągu dwóch dni zdobyła Mount Everest i Lhotse

Newsy

Aktualizacja:
Elisabeth Revol

Elisabeth Revol, francuska himalaistka, która wspólnie z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła Nangę Parbat, dokonała kolejnego niezwykłego wyczynu. W ciągu dwóch dni zdobyła dwa himalajskie szczyty: Mount Everest i Lhotse.

Himalaistka Elisabeth Revol w ciągu dwóch dni zdobyła Mount Everest i Lhotse - poinformował organizator wyprawy Rishi Ram Bhandari. Francuzka w styczniu ubiegłego roku została uratowana na zboczach Nanga Parbat (8126 m) przez polską wyprawę na K2

"Elisabeth wspięła się na Everest w czwartek, a dzisiejszego ranka stanęła na szczycie Lhotse" - relacjonował w rozmowie z agencją AFP Bhandari.

Szczyty te sąsiadują ze sobą.

Jak dodał, Revol miała w planach dokonać tego bez użycia tlenu. Nie jest on jednak pewny, czy ze względu na dużą liczbę wspinaczy w okolicach Mount Everest i tworzące się z tego powodu kolejki udało jej się zrealizować ten zamiar.

39-letnia Francuzka ma wrócić do bazy pod Everestem w sobotę. Towarzyszy jej co najmniej dwóch szerpów.

O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku. Była wówczas partnerką wspinaczkową Tomasza Mackiewicza. W stanie skrajnego wyczerpania została uratowana przez uczestników polskiej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2. Mackiewicza nie udało się uratować, pozostał na zboczach Nanga Parbat.

Źródło: PAP

Czytaj także:

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości