Newsy

Iga Świątek odpadła z Australian Open 2023. "Ciężej mi to przychodziło niż zazwyczaj"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
eurosport.tvn24.pl
Iga Świątek

Iga Świątek straciła szansę, by powalczyć o wygraną w Australian Open 2023. Polska tenisistka przegrała czwartą rundę 4:6, 4:6 z występującą w barwach Kazachstanu Jeleną Rybakiną. Co zawiniło? Raszynianka dostrzegła swoje błędy, nad którymi ma zamiar pracować. - Chciałabym się zresetować po tym turnieju - wyznała w wywiadzie.

Australian Open 2023. Iga Świątek przegrała z Jeleną Rybakiną

Jak podaje eurosport.tvn24.pl, 22 stycznia Iga Świątek rozegrała ostatni mecz w pierwszym w tym sezonie turnieju wielkoszlemowym. Polska tenisistka została pokonana przez triumfatorkę poprzedniego Wimbledonu Jelenę Rybakinę.

Iga Świątek

Pierwsza rakieta świata
Pierwsza rakieta świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Obie panie miały wcześniej okazję dwukrotnie zmierzyć się ze sobą na korcie. W 2021 roku w Ostrawie sportową przewagę pokazała pochodząca z Raszyna "pierwsza rakieta świata", jednak nie tak dawno podczas nieoficjalnej imprezy pokazowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Rybakina zrewanżowała się wynikiem 6:3, 6:1. Na Australian Open 2023 powtórzyła swój sukces.

Iga Świątek odpadła z Australian Open 2023. Jakie błędy popełniła?

Polska tenisistka do tej pory szła jak burza w pierwszym w tym sezonie turnieju wielkoszlemowym. Po ponad dwugodzinnym starciu z Niemką Jule Niemeier zakończyła spotkanie z wynikiem 6:4, 7:5. Kolejny triumf wymagał nieco mniej wysiłku. Iga Świątek wygrała z Camilą Osorią z Kolumbii 6:2, 6:3. W trzeciej rundzie Australian Open 2023 zmierzyła się z hiszpańską zawodniczką mołdawskiego pochodzenia Cristiną Bucsą, którą pokonała w 55 minut z imponującą przewagą punktów 6:0, 6:1.

Co więc zawiodło podczas meczu z reprezentantką Kazachstanu? - Jelena była dzisiaj solidniejszą zawodniczką. Wykorzystała wszystkie momenty, w których mogła zbudować presję i zdobyć trochę więcej punktów. Wiem, jakie rzeczy mam do poprawy. Chciałabym się zresetować po tym turnieju i przygotować do kolejnych wyzwań - wyznała polska tenisistka w rozmowie z Pawłem Kuwikiem z Eurosportu.

Raszynianka została zdominowana przez agresywną grę przeciwniczki. Jednocześnie czuła zmęczenie po trzech poprzednich rundach turnieju.

- Nie powiedziałabym, że zabrakło mi agresji, bo ona łączy się z ryzykiem. Zabrakło intensywności i trochę większej energii. Zdaję sobie z tego sprawę. Nie każdy turniej układa się tak, jak tego chcemy. Tym razem dużo energii poświęciłam na to, by w pierwszych rundach być solidna i zdyscyplinowana. Ciężej mi to przychodziło niż zazwyczaj. Popracuję więc nad tym, by długofalowo zużywać trochę mniej emocji i energii w tych wcześniejszych fazach turnieju. Wtedy nie będę czuła się taka wyprana w jego połowie - wytłumaczyła.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Robert Prange/Getty Images

Pozostałe wiadomości