Newsy

Anna Wendzikowska w wywiadzie z aktorami "Aladyna". Czy Dżasmina to feministka?

Newsy

Ania Wendzikowska tydzień temu poleciła na antenie Dzień Dobry TVN film "Aladyn". Teraz udało się jej porozmawiać z aktorami, którzy wcielili się w główne postaci filmu - z Naomi Scott i z Meną Massoudem.

Aladyn - o czym opowiada film?

Aladyn to historia zakochanego w księżniczce Jasmine ubogiego Aladyna, któremu z pomocą śpieszy Dżin z magicznej lampy. Produkcja jest adaptacją filmu z 1992 roku. To zdecydowanie jedna z lepszych produkcji Disneya, przepięknie zrealizowana, zabawna i wzruszająca. Film jak do tej pory doczekał się dwóch kontynuacji oraz serialu - teraz powstała wersja aktorska, która ma opowiedzieć dokładnie tę samą historię, którą znamy z oryginału.

Premiera filmu Aladyn w polskich kinach odbyła się 24 maja 2019 roku.

Anna Wendzikowska porozmawiała aktorami, którzy wcielili się w główne postaci filmu.

Czuliśmy wielką radość pracując nad tym filmem. Pomogły nam kostiumy i scenografia (...) Grając Dżasminę, księżniczkę, byłam bardziej zainteresowana jej środkiem, osobowością niż tytułem księżniczki. Ona jest przede wszystkim kobietą z pasją, aspiracją i emocjami!

Czy Dżasmina w tym filmie to feministka?

Chciałam, żeby Dżasmina miała w tym filmie coś do powiedzenia i żeby była autentyczna (...) Jest taka scena, kiedy w filmie ojciec patrzy na nią i zaczyna płakać, bo Dżasmina to urodzona przywódczyni! - powiedziała Naomi Scott, wcielająca się w rolę Dżasminy.

My opowiadamy o bardzo pozytywnych rzeczach. Bawimy się konwencją, śmiejemy. To była przyjemność nadawać temu wszystkiemu kształt - powiedział Mena Massoud, czyli filmowy Aladyn.

Obsada filmu Aladyn:

Will Smith - Dżin

Mena Massoud - Aladyn

Naomi Scott - Dżasmina

Marwan Kenzari - Dżafar

Kolejną propozycją Ani Wendzikowskiej, tuż po "Aladynie", jest film "Gloria Bell".

Gloria Bell

Gloria Bell to opowieść o kobiecie, która czerpie z życia pełnymi garściami, chociaż czasem mocno daje jej ono w kość. Jej dorosłe dzieci mają dla niej coraz mniej czasu, a były mąż znajduje młodszą partnerkę, ale Gloria ciągle liczy na to, że w jej życiu pojawią się jeszcze fajerwerki.

Gloria Bell z rewelacyjną Julianne Moore w kinach już 24 maja!

Reżyderem Glorii Bell jest Sebastián Lelio, znany z filmu „Fantastyczna kobieta”.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka

Pozostałe wiadomości