Newsy

79-letnia kobieta spędziła dwa dni na bagnach. Znaleziono ją w bardzo złym stanie

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
wprost.pl
Getty ImagesCanon_77/Getty Images

Do zdarzenia doszło w gminie Piątnica na Podlasiu. 79-latka wyszła z domu i nie wróciła. Dwa dni spędziła na okolicznych bagnach. Nie była w stanie wrócić do domu o własnych siłach. Znaleźli ją policjanci zaalarmowani przez rodzinę kobiety.

79-latka nie wróciła do domu

Policjanci z gminy Piątnica otrzymali zgłoszenie dotyczące zaginięcia 79-letniej kobiety. Zaalarmowani zostali przez mieszkającą zagranicą rodzinę, która nie mogła się z nią skontaktować. Twierdzili, że trwa to już dwie doby, więc prawdopodobnie wtedy wyszła z domu.

Policjanci zaczęli od sprawdzenia miejsca zamieszkania kobiety. Okazało się, że nie wzięła ze sobą telefonu. Pojechali więc do pobliskiej miejscowości Jedwabne, gdzie często bywała i mogła się tam udać. Na miejscu znajomy kobiety poinformował funkcjonariuszy, gdzie ta zwykle chodzi. Jednym z tych miejsc są okoliczne bagna, w pobliżu których zaginiona kobieta często zbierała żurawinę.

Zaginiona kobieta nie była w stanie sama wrócić do domu

„Mężczyzna wskazał na teren bagien torfowych w okolicy miejscowości Bronaki Olki w gminie Jedwabne. Cenną wskazówką okazała się informacja, że jest tam teraz jego bratowa. Policjanci skontaktowali się z kobietą i ustalili, że widziała ona zaginioną na bagnach. Idąc za jej wskazówkami, chwilę później odnaleźli 79-latkę” – relacjonują funkcjonariusze.

Kobieta była wychłodzona i obolała. Leżała na kępach trawy i nie miała siły się podnieść przez blisko dwie dobry. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Zaginęła 9 lipca. Prokuratura w Myszkowie prowadzi śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: wprost.pl

Źródło zdjęcia głównego: Canon_77/Getty Images

Pozostałe wiadomości