Włosy

Ten francuski kok będzie jednym z najmodniejszych upięć na wiosnę. Jak go wykonać?

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk

Szukasz pomysłu na prostą i stylową fryzurę? Zainspiruj się stylem Francuzek. To właśnie one wyznaczają trendy w stylizacji włosów. W tym sezonie do mody wróci luźny i romantyczny kok Chi­gnon. Jak go wykonać? Sprawdzamy.

Upięcia w stylu Francuzek

Paryski styl ubierania się i sposoby układania fryzur są inspiracją dla wielu kobiet na całym świecie. Nikt nie prezentuje się tak naturalnie, jak właśnie mieszkanki francuskiej stolicy. Reprezentują styl, który jest połączeniem niewymuszonej elegancji i klasyki. W ich przypadku głównym zadaniem fryzury jest podkreślenie urody i rysów twarzy.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Francuzki wypromowały wiele fryzur będących dziś największymi trendami wśród gwiazd i stylistów. Klasyczny bob w stylu Jeanne Damas, czy długa grzywka Jane Birkin - to tylko dwa z wielu przykładów ich silnego wpływu na popularność określonych stylizacji.

Modne fryzury 2022 - kok Chi­gnon

Chignon będzie jednym z najmodniejszych upięć włosów w tym sezonie. Idealnie sprawdzi się u kobiet preferujących szybkie i proste w wykonaniu fryzury. Ten romantyczny kok jest praktyczny i uniwersalny, dlatego pasuje do prawie każdego kształtu twarzy. Możesz stylizować go na wiele sposobów. Jednym z nich jest jego klasyczna wersja. Uwielbia ją m.in. amerykańska aktorka Zendaya.

Do przygotowania koka Chignon będą potrzebne wsuwki i lakier. Pierwszym krokiem będzie spięcie włosów nisko w kucyk. Następnie przeplatamy pasma wokół własnej osi, a całość związujemy drugą gumką. Jeśli chcemy, aby kok prezentował się bardziej kobieco, wypuszczamy kilka kosmyków z przodu tak, by subtelnie opadały na twarz. Ten trik pozwoli stworzyć fryzurę we francuskim stylu.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości