Fryzury do kwadratowej twarzy – które wybrać, by wyglądać wspaniale?

Fot. jayk7 / Getty Images

Każda twarz jest wyjątkowa. Odpowiednio dobrana fryzura może wymodelować rysy i podkreślić naturalne piękno. Jakie fryzury do kwadratowej twarzy będą najlepsze?

Kiedy ma się kwadratową twarz, to warto dobrać do niej taką fryzurę, która sprawi, że jej rysy staną się łagodniejsze. Można samemu poszukać odpowiedniej fryzury do kwadratowej twarzy lub skorzystać z pomocy doświadczonego fryzjera czy stylisty, który wybierze nie tylko odpowiednie uczesanie, ale doradzi także najlepszy kolor czy makijaż.
Więcej:

Jak określić typ twarzy?

Jeśli kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą w określeniu kształtu twarzy. Pierwszy sposób zakłada wykorzystanie lustra. Wcześniej najlepiej umyć włosy, co pozwoli je zaczesać gładko do tyłu. Stojąc przed lustrem, trzeba dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy. Zanotować, które miejsca się bardziej wydatne, a które mniej. Pomocne może okazać się odrysowanie kształtu twarzy przy pomocy na przykład szminki. Określenie typu twarzy to pierwszy krok do wyboru najlepszej fryzury.
W tym celu można posłużyć się także zdjęciem. Jednak nie może to być przypadkowe zdjęcie z wakacji. Najlepiej zrobić je specjalnie z myślą o wykorzystaniu do określenia rysów twarzy czy typu urody, stosując się do wskazówek. Przede wszystkim należy upiąć włosy do tyłu razem z grzywką, tak by odsłonić całkowicie twarz. Zdjęcie powinno być zrobione z przodu ( en face ). Taką fotografię można wydrukować i odrysować kształt twarzy . Następnie należy porównać ją z opisami poszczególnych typów.
Innym skutecznym sposobem jest pobranie dokładnych wymiarów twarzy w konkretnych miejscach. Na początku trzeba zmierzyć odcinek od linii włosów do oka, potem od oka do zakończenia nosa i od końca nosa do końca brody. Potem należy zmierzyć kolejno szerokość czoła, kości policzkowych i żuchwy. Kiedy wymiary zostaną pobrane, można nanieść je na kartkę. Prawdziwy kształt twarzy powinien ukazać się od razu.

Kwadratowa twarz – charakterystyka

Osoba, której twarz określa się jako kwadratową, ma szerokie: czoło, kości policzkowe i żuchwę . Czoło i żuchwa są u osób z kwadratową twarzą połączone ze sobą bocznymi częściami w linii prostej. By łatwiej to sobie zobrazować, można przejrzeć zdjęcia gwiazd, których twarz jest kwadratowa. Znajdują się wśród nich między innymi: Keira Knightley, Olivia Wilde, Sandra Bullock i Angelina Jolie . Szukając fryzury do kwadratowej twarzy, można się wzorować na wyborach znanych kobiet, którym często doradzają profesjonaliści, więc efekt jest naprawdę zadziwiający.

Damskie fryzury do kwadratowej twarzy

Kobiety o kwadratowej twarzy powinny postawić na fryzury asymetryczne. Dobrym pomysłem będą przedziałki i grzywki, które złagodzą ostre rysy twarzy . Panie z o kwadratowej twarzy mogą także śmiało zaczesywać włosy na jedną stronę. Włosy powinny delikatnie nachodzić na twarz, co zamaskuje wystającą żuchwę. Jeśli chodzi o długość włosów, to najlepsze są dłuższe lub chociaż średnie. Taka długość w połączeniu z falami i lokami będzie się prezentowała wspaniale. Również postrzępiona, rozwichrzona grzywka będzie pasować do kwadratowej twarzy. Włosy mogą być też całkowicie zebrane do tyłu, co także pomoże wysmuklić rysy twarzy.

Krótkie fryzury do kwadratowej twarzy

Kwadratowa twarz będzie wyglądała najlepiej w długich lub półdługich włosach. Krótkie fryzury w tym wypadku raczej nie wchodzą w grę , ponieważ sprawiają, że kwadratowe rysy twarzy bardziej się uwidaczniają, dlatego fryzura, która nie sięga do linii brody, nie jest dobrym pomysłem. Krótkie włosy dla twarzy kwadratowej to jedynie fryzury bob i na pazia.

Fryzury do kwadratowej twarzy z wysokim czołem

Dobrym rozwiązaniem w przypadku osób z kwadratową twarzą i wysokim czołem jest grzywka w połączeniu z łagodnym cieniowaniem włosów długich lub średnich . Pozwoli ona zamaskować wysokie czoło, jednak nie powinna być prosta. Najlepiej, by była nieco zmierzwiona i nieregularna.

Fryzury do kwadratowej twarzy i niskiego czoła

W tym przypadku zdecydowanie należy zrezygnować z grzywki, gdyż skraca ona czoło, które już i tak jest krótkie . Do takich rysów warto wybrać fryzurę z przedziałkiem na boku. Także fale delikatnie okrywające twarz sprawią, że krótkie czoło przy kwadratowej twarzy będzie prezentowało się bardzo dobrze. Można też pomyśleć o zapuszczeniu dłuższych włosów, które będzie można pocieniować i wymodelować.
Autor: Adrian Adamczyk
Pozostałe wiadomości