Loki na pasek od szlafroka. Sprawdzony sposób na piękną fryzurę, nawet pod namiotem

Aktualizacja:
Blondynka z kręconymi włosami

Kobiety lubią dbać o swój wygląd, dlatego nawet najbardziej ekstremalne warunki podczas urlopu nie są w stanie przeszkodzić im w wykonaniu perfekcyjnego makijażu lub zachwycającej fryzury. Co jednak zrobić, gdy pod ręką nie mamy lokówki czy prostownicy, a chcemy cieszyć się imponującą burzą loków? Okazuje się, że wystarczy sięgnąć po pasek od szlafroka lub inne, równie przydatne gadżety.

Latem stawiamy na różne formy wypoczynku. Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji bez pięciogwiazdkowego hotelu z basenem, inni wolą spędzać urlop pod namiotem lub na kempingu. Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy, może się zdarzyć, że zapomnimy zabrać ze sobą sprzętu do stylizacji włosów lub co gorsza nie będziemy mogli z niego skorzystać z powodu braku prądu. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie, które błyskawicznie pozwala wyjść z takiej opresji, a jego potencjał doceniły nawet trendsetterki z Instagrama i TikToka, które na swoich profilach w mediach społecznościowych chętnie dzielą się zdjęciami efektów zabiegu.

Jak zakręcić włosy paskiem od szlafroka?

Loki kręcone bez użycia ciepła to idealna propozycja na wakacje, ale nie tylko. Z powodzeniem możemy wykorzystywać tę metodę w domu, ponieważ regularne korzystanie z gorących urządzeń może negatywnie wpływać na kondycję włosów. Pasek od szlafroka nie tylko pięknie wymodeluje pasma, ale pozwoli im także odpocząć od szkodliwych zabiegów stylizacyjnych. Włosy modelowane w ten sposób wyglądają bardzo naturalnie, a ich skręt utrzymuje się tak samo długo, jak po użyciu tradycyjnych wałków albo lokówki.

Loki na pasek od szlafroka krok po kroku

Jeżeli podczas urlopu w naszej walizce brakuje nie tylko lokówki, ale także szlafroka, jego pasek można zastąpić podobnym akcesorium, na przykład od sukienki, a w ostateczności sięgnąć po zwykły bandaż. Ważne, by długość materiału pozwalała nam swobodnie owinąć wokół niego pasma. Do wykonania fryzury potrzebne będą także małe gumki do włosów. Warto pamiętać, że nietypowa metoda stylizacji najlepiej sprawdza się na długich i półdługich włosach.

  1. 1Rozczesz włosy, a następnie za pomocą grzebienia zrób równy przedziałek na środku głowy;
  2. 2Na środku głowy umieść pasek od szlafroka dokładnie w taki sposób, jak zakłada się klasyczną opaskę do włosów;
  3. 3Podziel włosy na równe pasma i po kolei zawijaj je wokół paska. Zacznij od włosów okalających twarz;
  4. 4Zaplecione włosy zwiąż gumkami w miniaturowe koczki;
  5. 5Połóż się spać lub odczekaj parę godzin. Po zdjęciu gumek i paska rozczesz starannie włosy.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kręcimy loki!

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości