Włosy

Jak dbać o włosy, by były piękne i zdrowe?

Włosy

piękne włosy

Wiele kobiet marzy o lśniących i gęstych włosach. W osiąganiu tego efektu znaczenie mają nie tylko produkty do pielęgnacji fryzury, ale i urządzenia do suszenia oraz stylizacji. Uszkodzenia struktury włosa wywołane wysoką temperaturą są nieodwracalne, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak im zapobiec.

Pielęgnacja włosów

Kiedy chcemy dobrze wyglądać, nakładamy makijaż i dobieramy stylizacje, które podkreślają sylwetkę. Ważnym elementem wizerunku jest również fryzura. Piękne, mocne i przede wszystkim zdrowe włosy to podstawa.

Jak zatem o nie dbać? Oto porady krok po kroku - od mycia do suszenia.

  • Stosuj szampony, odżywki i maski dopasowane do rodzaju swoich włosów - suchych, przetłuszczających się lub normalnych.
  • Zwróć uwagę, jak myjesz głowę. Częstym błędem jest nadmierne pocieranie włosów podczas mycia. Szampon należy delikatnie wmasować w skórę głowy, a następnie pianę rozprowadzić po długości włosów. Po dokładnym umyciu, warto użyć odżywkę, by domknęła łuski włosa. Kilka razy w tygodniu nałóż również maskę.
  • Nie trzymaj zbyt długo ręcznika na głowie. Ciepła głowa i wilgotny ręcznik to idealne środowisko do rozwoju bakterii, które będą niekorzystnie wpływać na skórę głowy.
  • Nie chodź spać z mokrą głową. Tarcie wilgotnymi włosami o poduszkę może je osłabić i powodować łamanie lub rozdwajanie końcówek.
  • Czesanie rozpocznij od końcówek, a następnie stopniowo przechodź do górnych partii.
  • Do suszenia i stylizacji używaj urządzeń, które nie będą narażać włosów na zbyt wysoką temperaturę. Świetnie sprawdzą się sprzęty Dyson, które zostały zaprojektowane tak, by chronić włosy przed uszkodzeniami termicznymi. Sekretem technologii jest tworzenie fryzur za pomocą skoncentrowanego strumienia powietrza, a nie nadmiernej temperatury.

Jak dbać o włosy?

Natalia Woś, uczestniczka 11. edycji "Top Model", podczas jednej z konkurencji w programie została wyróżniona przez Jona Reymana. Światowej sławy stylista fryzur zaprosił ją do współpracy w kampanii reklamowej Dyson. Próbka włosów Natalii została wysłana do laboratoriów w Wielkiej Brytanii i przebadana przez inżynierów Dyson. Po analizie eksperci zauważyli, że włosy modelki były w dobrej kondycji, ale ich środkowa sekcja została uszkodzona przez czynniki termiczne, co sprawiło, że stały się bardziej łamliwe. Aby uniknąć tego rodzaju uszkodzeń, warto używać sprzętu, który nie wykorzystuje nadmiernej temperatury.

mat. prasowe
mat. prasowe

Niewiele osób wie, że uszkodzenia włosów spowodowane zbyt wysoką temperaturą są nieodwracalne. Właśnie dlatego stylizowanie fryzury powinno być nie tylko efektowne, ale przede wszystkim bezpieczne. Poddając włosy codziennym zabiegom, warto używać sprzętu, który w mniejszym stopniu polega na cieple. W tym celu świetnie się sprawdzą:

  • Multistyler Dyson Airwrap wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne, zwane efektem Coandy, generowane przez silnik cyfrowy Dyson V9. Strumień powietrza przyciąga włosy i samoistnie nawija je wokół końcówki w obu kierunkach. Dzięki temu stylizacja osiągana jest za pomocą silnego strumienia powietrza, a nie nadmiernej, wysuszającej włosy i niszczącej ich budowę temperatury. Multistyler Dyson Airwrap™ jest urządzeniem wielofunkcyjnym. Posiada dwukierunkowe końcówki do kręcenia i falowania, szczotki do modelowania i wygładzania oraz końcówkę do wykończenia fryzury, która suszy, wygładza i ukrywa puszące się włosy.
  • Dyson Corrale™ to prostownico-lokówka, która została zaprojektowana w taki sposób, by poprzez mniejszą zależność od ciepła, redukować uszkodzenia włosów aż o 50%, bez uszczerbku dla trwałości i efektu stylizacji. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii elastycznych płytek wykonanych ze stopu miedzi i manganu. Płytki wyginając się, starannie zbierają włosy, przez co równomiernie aplikują ciepło. Dzięki temu, nie ma potrzeby wygładzania tego samego pasma włosów kilkukrotnie, co jest najczęstszą przyczyną przesuszania i niszczenia struktury włosa, w przypadku urządzeń pozbawionych tego unikatowego rozwiązania.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: CoffeeAndMilk

Pozostałe wiadomości