Trendy wiosna-lato 2020. Na jakie kolory i fasony postawimy w najbliższych miesiącach?

Trendy modowe


Podczas pandemii wiele kobiet zatęskniło za modą i strojeniem się. Pamiętajmy, izolacja kiedyś się skończy i będzie można bezpiecznie wyjść z domu. Warto się na ten wyczekiwany moment przygotować. Co będzie modne tego lata? Jakie kolory zawładną naszą garderobą? O tym opowiadała nam stylistka Agnieszka Krajewska.

Wiosna - lato 2020 - trendy

Agnieszka Krajewska skupiła się głównie na trzech, najmodniejszych w tym sezonie kolorach: czerwonym, białym i niebieskim. To właśnie one będą przodowały w naszym ubiorze.

Pozwoliłam sobie przygotować dosyć mocne, energetyczne kolory

- pokazywała stylistka w Dzień Dobry TVN.

Wiosna - lato 2020: modna czerwień

Mówi się, że to królowa wszystkich kolorów. Czerwień zdecydowanie doda nam energii i pewności siebie.

Stylizacja składająca się wyłącznie z ubrań o tej barwie może spowodować, że skupimy na sobie wzrok przechodniów. Bezpieczniej jest wybrać jedną lub dwie części garderoby w tym odcieniu i zestawić z innymi. Choć, jak mówi znane przysłowie, "do odważnych świat należy".

Świetnym rozwiązaniem może być czerwona spódnica w stylu boho, który jest znaczącym w tym sezonie trendem.

Wiosna - lato 2020: czysta biel

Tak zwany "anielski kolor". Biel jest idealna na letni sezon, ponieważ nie przyciągnie do nas słońca i zdecydowanie się w niej nie "ugotujemy".

Ten kolor zazwyczaj kojarzy się nam z koszulą, ale w tym sezonie modne będą szczególnie białe garnitury. Do stylizacji warto dodać kontrastowy kolor, np. czarny. Dobrym rozwiązaniem będzie czarny t-shirt, sandałki lub pasek.

Kolor roku 2020: klasyczny niebieski

Według instytutu Pantone, to właśnie "classic blue" jest kolorem tego roku. Niebieski kojarzy nam się z zaufaniem i jest określany jako kolor statyczny - lubi go zarówno płeć żeńska, jak i męska.

Nasza stylistka stworzyła połączenie harmonijne, dodając do niego zielony. Zaproponowaną przez nią bluzę można zamienić na niebieską marynarkę lub sweter - będzie to idealna stylizacja do pracy lub spotkanie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Aleksandra Lewandowska