Jeśli jest zima, to musi być golf. Jaki kolor wybrać w tym sezonie?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni szukamy swetrów, w których będzie nam ciepło i wygodnie. Świetnym wyborem są golfy, które są nie tylko praktyczne, ale również stylowe. Jakie wybierać w tym sezonie? Podpowiada stylistka Marta Pożarlik.

Golf kiedyś i dziś

Pierwsze golfy pojawiły się już w XV wieku, kiedy to pełniły funkcję bielizny. Wówczas rycerze zakładali je pod swoje kolczugi, by te nie raniły ich gardeł. Następnie chętnie używane były przez robotników i żołnierzy, którzy nosili golfy pod mundurami. Powszechnie stosowane od lat 60. XIX wieku. Potem modne w latach 20. i 30. oraz 60., a także 80. ubiegłego wieku.

- Golf jest bardzo praktycznym dodatkiem, bo może zastępować szalik - mówiła w Dzień Dobry TVN stylistka Marta Pożarlik.

Te rodzaje swetrów stały się też atrybutem intelektualistów, którzy zakładali golfy zamiast koszul pod marynarki. Pokochały je również kobiety. Z jakiego powodu?

- Bo golfy mają właśnie tę funkcję termiczną, że jeżeli są z dobrego materiału, czyli z wełny, albo z dobrej jakości bawełny, to one po prostu grzeją . Jeżeli są z poliestru, (...) to one wychładzają nasz organizm - tłumaczyła stylistka.

Jakie golfy wybierać w tym sezonie?

W tym sezonie modnych jest kilka rodzajów golfów - przede wszystkim te obcisłe. Doskonale sprawdzą się w modzie męskiej pod marynarkę, a w damskiej do szerokich spodni. Inną alternatywą jest założenie ich do koszuli.

- Rozpinamy koszulę, podwijamy rękawy i zakładamy na golf, dlatego to jest niesamowita baza damskiej garderoby, bo możemy to zestawić tak naprawdę z każdą rzeczą - mówiła Marta.

Inną alternatywą są też oversizowe modele zakładane do wąskich spodni lub sukienek i kozaków, albo takie stylizacje, w których spod golfu wystaje kołnierzyk koszuli.

- Ten trend rzeczywiście z tymi koszulami pod golf to takie lata 90. Pamiętamy "Friendsów". Tak Monica się mniej więcej ubierała - stwierdziła Anna Kalczyńska.

Stylistka zapewniała, że w tym sezonie świetnym dodatkiem do owych swetrów jest także zakładana na szyję biżuteria.

- Trochę babcine takie stylizacje. Lata 50. 60. tak się kiedyś nosiło, jak pamiętam - podsumowała Anna Kalczyńska.

Wiadomo, że moda wraca, a golf jest obecny w każdym sezonie, tylko zmieniają się modowe wariacje. Tej zimy należy więc zaopatrzyć się w projekt o wesołym odcieniu . Dlaczego?

- Nawet jak mamy wideokonferencję albo wideo rozmowę na swoim home office, jak założymy tak energetyczny golf, to nie dość, że damy swoim odbiorcom trochę energii, to tez mamy sami z siebie więcej optymizmu - tłumaczyła Marta Pożarlik.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości