Opalenizna natryskowa. Efekty i czas utrzymywania się

Brązowo-złocista opalenizna nie tylko sprawia, że skóra wygląda atrakcyjniej, ale przede wszystkim zdrowo. Opalenizna natryskowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają alternatywy dla słońca. Na czym polega zabieg opalania natryskowego? Czy jest bezpieczny? Jak przygotować ciało do zabiegu opalania natryskowego? Gościem Dzień Dobry TVN była ekspertka w dziedzinie opalania natryskowego Monika Góra.

Opalanie natryskowe jest jedną z najbezpieczniejszych metod opalania. Do największych zalet zabiegu należy natychmiastowy rezultat złocistej i przede wszystkim równo opalonej skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków samoopalających, nie tworzy plam i zacieków, bowiem podczas aplikacji mamy całkowitą kontrolę nie tylko nad intensywnością koloru, ale także nad stopniem pokrycia ciała. Dzięki temu opalenizna natryskowa, daje gwarancję otrzymania efektu opalania dokładnie takiego, jaki chcemy. Co ważne, płyn, który pokrywa ciało ma też właściwości pielęgnujące.

>>> Zobacz także:

Co prawda rynek kosmetyczny oferuje szeroką gamę samoopalaczy i balsamów brązujących, jednak aplikacja tych produktów nie tylko wymaga wprawy, ale też wielokrotnego powtarzania, przynajmniej kilka razy w tygodniu. Z tego względu opalenizna natryskowa to odpowiedź dla osób, które szukają rozwiązania szybkiego i trwałego. Jak długo się utrzymuje? Jeżeli skóra przed zabiegiem jest dobrze wypielęgnowana i zadbana, efekt opalania natryskowego utrzyma się nawet kilka tygodni. Blednięcie efektu opalania zauważalne jest po upływie około dwóch tygodni. Aby spowolnić schodzenie opalenizny, należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry. Dobrze zadbana skóra da pewność równomiernego bladnięcia opalenizny, a tym samym zachowania efektu naturalności.

Na czym polega opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe polega na rozpylaniu na skórze tonera brązującego. Natrysk wytwarza delikatną mokrą mgiełkę, która równomiernie osiada na skórze, wykluczając powstanie zacieków i plam. Co więcej, efekt opalenizny, który uzyskujemy w niczym nie przypomina niechcianej "pomarańczy" - częstego efektu po zastosowaniu samoopalacza. Dzieje się to poprzez reakcję chemiczną, jaka zachodzi pomiędzy tonerem a aminokwasami i ph zawartymi w naszej skórze. Można powiedzieć, że skóra sama zdecyduje o odcieniu opalenizny, czyniąc go tym samym naturalnym. Ponadto przed każdym zabiegiem kosmetyczka dobiera opalający toner do odcienia skóry klienta, tak by uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do naturalnej opalenizny.

Zabieg opalania natryskowego przeprowadzany jest w gabinetach kosmetycznych w specjalnie przygotowanej kabinie i trwa do 30 minut. Kosmetyczka za pomocą aplikatora rozpylającego toner pokrywa równomiernie ciało. Opalanie natryskowe zazwyczaj odbywa się w jednorazowej bieliźnie, którą otrzymujemy w salonie kosmetycznym bądź we własnym stroju kąpielowym.

Pielęgnacja przed i po zabiegu

Powodzenie zabiegu opalania, a następnie długość utrzymywania się efektu, zależą od dobrego przygotowania. Dwa dni przed zabiegiem zaleca się wykonanie dokładnego peelingu całego ciała i depilację. Skóra nie może być podrażniona, mieć śladów skaleczenia lub gojących się ran. Również po zabiegu należy zadbać o utrzymanie i pielęgnowanie opalenizny. Najważniejsze jest nawilżanie. Ściągnięta, przesuszona i łuszcząca się skóra bardzo szybko popsuje efekt opalania, dlatego przez pierwsze dni należy dwa razy dziennie sięgać po balsam nawilżający. Podczas "noszenia opalenizny" odradza się kąpiele w basenie, saunie, używanie twardej i szorstkiej gąbki do mycia - wszystko to przyspiesza szybsze ścieranie się opalenizny. Kiedy można wziąć pierwszy prysznic? Aby nie dopuścić do zmycia tonera lub powstania plan, pierwszy prysznic należy wziąć co najmniej 5 godzin po zabiegu opalania.

Jakie partie ciała można poddać opalaniu natryskowemu?

Opalanie natryskowe obejmuje opalanie całego ciała bądź poszczególnych partii - twarzy i szyi, rąk, nóg. Cena opalania natryskowego jest uzależniona od gabinetu, w którym jest przeprowadzane oraz produktów, jakie się stosuje. Najczęściej ceny wahają się od 80 do 120 zł za opalanie całego ciała.

Przeciwwskazania do opalania natryskowego

Zabieg jest niewskazany dla osób borykających się z trądzikiem, ropnymi stanami zapalnymi skóry i wypryskami. Do przeciwwskazań należą, jak już wspomniano, ranki, zadrapania, podrażnienia po depilacji. Opalanie natryskowe w ciąży powinno odbyć się po konsultacji z ginekologiem. W rozpylanej substancji mogą być zwarte związki DHA, które po przedostaniu się przez drogi oddechowe mogą wpływać na rozwój płodu. Warto więc zasięgnąć informacji o składzie substancji brązujących, których używa dany salon kosmetyczny. Coraz więcej salonów kosmetycznych, oferujących opalanie natryskowe, do zabiegu używa preparatu na bazie składników naturalnych. Nie mają w składzie konserwantów, substancji zapachowych i drażniących, nawet alkoholu. Dzięki temu z opalania natryskowego mogą z powodzeniem korzystać alergicy, a nawet kobiety w ciąży.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!